crosssearch

Albánie Albánie

Jako malý šálek kvalitní kávy, ale skutečně lahodné a silné, takový dojem v nás vyvolává Albánie. Na „ochutnávku“ vám nabízíme vybrané hotely v nejoblíbenějších letoviscích Durrës a Saranda, v nichž si užijete především skvělou plážovou dovolenou. Zároveň doufáme, že vás Albánie - tak jako nás - zláká i na objevné výlety do nádherného vnitrozemí a za jeho zajímavou, pohnutou historií.

Člověk sem přichází se zvědavostí, neboť Albánie ještě donedávna nefi gurovala na seznamu letních prázdninových míst. Dnes už je to jinak. Tato země mezi Černou Horou a Řeckem, která má dvě moře, 450 km dlouhé pobřeží s nekonečnými plážemi, impozantní divoké hory a fascinující historii, postupně otevírá svou náruč turistům a nyní máte jedinečnou možnost zažít a ochutnat původní Albánii. Za pár let, až sem vtrhnou mezinárodní řetězce, může být vše jinak. Ačkoliv zde roky izolace zanechaly své stopy a první dojem po příjezdu do země může být trochu rozpačitý, nenechte se zmást. V Albánii naleznete inspirující směs civilizací a kultur, vzácné památky, milé a přátelské obyvatele, kvalitní hotely, krásné pláže a skvělou kuchyni.

Přístavní město Durrës leží na pobřeží Jaderského moře přibližně 35 km od hlavního města Albánie Tirany. Je častým cílem zvědavých návštěvníků, ale i místem, kde tráví dovolené domácí. Centrum města se rozkládá kolem přístavu a antického amfi teátru a pobřeží 32 km směrem na jih kolem pláže lemují hotely, bary, restaurace. Výhled na moře si užijete ať jste kdekoli a jídlo, víno, dobrá káva - to vše je tu stále za velmi přijatelné ceny. Pokud se rozhodnete strávit zde svou letní dovolenou, do výletního programu zahrňte i Berat, město tisíce oken, mohutný hrad Kruja nebo Skadar situovaný mezi třemi řekami a stejnojmenným jezerem.    

Saranda - jižní kráska Albánie - byla ještě před 20 lety jen rybářskou vesnicí s tradičními kamennými domy; dnes je nahradily moderní budovy a hotely, které lemují velký záliv ve tvaru srpu. I když se svým vzhledem žádnému řeckému městu nepodobá, člověk zde chvílemi má pocit, že se nějakým zázrakem přece jen v Řecku ocitl - mnoho lidí zde totiž řecky mluví, pobřeží omývají vody Jónského moře, místní kuchyně je s řeckou téměř identická. Budovy jsou jako lidé, mladé i staré, trochu chaotické, ale celkový dojem je víc než příjemný. A lidé, ti jsou tu milí, usměvaví, hned se budete cítit jako doma. Udělejte si výlet na nádhernou pláž Ksamil s bílým pískem (asi 17km), určitě navštivte antický Butrint i mohutnou pevnost Gjirokastra. Na řecký ostrov Korfu je to pouze půl hodinka rychlou lodí.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 31 termínů

Celkem 31 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000