crosssearch

Albánie Albánie - Dürres

Albánské pobřeží Jaderského a Jónského moře má délku cca 450 km, k turisticky nejvýznamnějším střediskům patří Durrës (Drač). Vzdálenost od letiště v Tiraně je cca 30 km. Durrës, město založené v roce 627 př. n. l., je jedním z nejstarších měst Evropy, druhé největší město Albánie a významný námořní přístav situovaný na východním pobřeží Jaderského moře. Najdete tu například Římský amfiteátr z přelomu 1. a 2. století našeho letopočtu nebo byzantský kostelík s mozaikami. Za návštěvu stojí také Archeologické a Etnografické muzeum. Svou polohou je město ideální základnou pro podnikání výletů i na jiná historicky zajímavá místa, jako je Apollónia či Berat.

Letovisko je však známé zejména pro své krásné písečné pobřeží lemující celý záliv Durrësi, své zlatavé pláže a výborné podmínky pro koupání.

V Albánii je velké množství archeologických památek. Nejvýznamnějšími lokalitami jsou Apollonia a Butrint. Butrint podle legend založila Helena po útěku ze zničené Tróje.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 28 termínů

Celkem 28 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000