crosssearch

Aruba Aruba

Tento romantický ostrov leží v Karibském moři, pouhých 28 km severně od venezuelského pobřeží. Ostrov o délce 30 km a šířce 9 km má ideální klimatické podmínky. Suché tropické klima je velmi přívětivé.

Aruba leží v tropickém pásmu, ale stranou od tropických bouří a hurikánů. Průměrná teplota vzduchu je po celý rok velmi stabilní a pohybuje se kolem 28 stupňů Celsia. Arubané hrdě prohlašují, že mají jen jedno roční období - celoroční slunečné léto. Na Arubě se setkáte s dlouhými plážemi s jemným bílým pískem, blankytně modrým mořem, vysokou úrovní služeb; širokou nabídkou výletů, sportovních aktivit i pestrým nočním životem.

Ostrov má 193 km2, Aruba je 30 km dlouhá a 9 km široká, leží na jihozápadě Malých Antil 30 km venezuelských hranic. Na ostrově žije 63 000 stálých obyvatel, v hlavním městě Oranjestad jich žije většina. Ostrov je tvořen vápencovým podložím, jehož útesy tvoří většinu pobřeží, nicméně zde naleznete krásné pláže s bílým pískem a tyrkysově čistým mořem a vysokou kvalitu služeb.

Je-li pravdou, že protiklady se přitahují, potom je Aruba jedním z nejpřitažlivějších ostrovů na světě. Už nápis na letišti „Bon Bini – vítejte“, je napsán jazykem papiamento, který je svéráznou směsicí několika evropských jazyků a přesně odráží míchání kultur a civilizací, které proběhlo v minulosti tohoto ostrova. Kromě Evropanů zdejší dějiny ovlivnila původní indiánská populace, která na ostrově žila ještě před necelými sto lety. Proti velmi živému městu Oranjestaad, postavenému v holandském koloniálním stylu, leží velká území prakticky bez osídlení. Pravým protikladem jihozápadu ostrova s dlouhými bílými plážemi a bujnou vegetací je severovýchod Aruby, kde se moře tříští o rozsáhlé skalní útesy a kde jsou pouště s kaktusy dosahujícími velikosti dospělého člověka. Oficiálním jazykem ostrova je holandština, ale naprostá většina obyvatel ovládá angličtinu, jelikož ostrov s velkou oblibou navštěvuje americká klientela.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000