crosssearch

Austrálie Austrálie

Austrálie – Terra Incognita (Země nepoznaná), jak ji nazvali první objevitelé, je kontinent ležící na jižní polokouli mezi Indickým a Tichým oceánem. Rozlohou je nejmenším kontinentem, ale šestou největší zemí světa. Klima se mění od tropického severu s obdobím dešťů až po mírné v Tasmánii se sněhovými srážkami v zimních měsících. Třetinu území zabírají pouště. Obyvatelstvo tvoří z 92 % běloši, 7 % má asijské předky. Původní obyvatelé (aborigines) tvoří méně než 1 % populace, většina obyvatel žije podél východního a jihovýchodního pobřeží. Dříve britská trestanecká kolonie vyhlásila nezávislost 1.1.1901. Vzniklý australský svaz, který tvoří šest států a dvě teritoria, nadále zůstává členem britského Společenství národů. Přes silné republikánské tlaky je zde 52 % obyvatelstva pro zachování společenství. Státním zřízením je konstituční monarchie s vlastní ústavou. Austrálie používá metrický systém.

Skládá se ze 6 federativních států, Queensland, Nový Jižní Wales, Tasmánie, Viktoria, Jižní Austrálie a Západní Austrálie. Austrálie je kontinent, kde žije 20 milionů lidí všech národností. Austrálii omývají vody Indického oceánu a Tichého oceánu. V Austrálii naleznete pouště, které tvoři většinu země, buš, tropické lesy, v létě se létě se dá zde dokonce lyžovat, Austrálie je kontinent kde naleznete téměř vše, na vyžádání Vám zajistíme program dle Vašeho přání.

Nejmenší světadíl o rozloze necelých 7700 tis. km2 leží na jižní polokouli. Jeho pobřeží je omýváno třemi oceány a čtyřmi moři. Obraz Austrálie jako sluncem spálené země má v sobě mnoho pravdy. Velké části rozlehlého rudého vnitrozemí jsou nehostinnou krajinou, pouští. Většina obyvatel však žije na jihovýchodním pobřeží, které je naopak typické mírným klimatem. Kromě jedinečné flóry a fauny, kde jmenujme alespoň typické klokany, koaly, ptakopysky a ježury, a přátelského obyvatelstva je Austrálie jedinečnou destinací, která uspokojí potřeby všech cestovatelů. Z nejzajímavějších míst jmenujme alespoň některá, která byste si při své návštěvě rozhodně neměli nechat ujít.

Sydney

Jedna z nejslunečnějších metropolí světa představuje ideální kombinaci odpočinku a poznání. K nejnavštěvovanějším místům patří unikátní budova Opery, Sydney Harbour Bridge, Olympijský stadion, Darling Harbour s čínskou čtvrtí. Nedaleko Sydney najdete pláž Bondi, která bezpochyby patří mezi nejznámější na světě. Asi 100 kilometrů západně od Sydney se rozprostírá národní park Blue Mountains s nedotčenou panenskou přírodou a překrásnými sceneriemi. Přibližně hodinu jízdy severně od Sydney naleznete jedny z nejkrásnějších pláží Austrálie. Pokud máte zájem o surfování, nesmíte je vynechat, protože tuto chybu byste si vyčítali do konce života.

Stát Victoria

Melbourne je druhým nejlidnatějším městem Austrálie. Samo město je typické svými viktoriánskými domy, parky a zahradami, jako pozůstatky anglického panství. Lze říci, že právě toto je nám Evropanům blízké. K nezapomenutelným zážitkům patří jízda do Melbourne po Great Ocean Road s nádhernými přírodními sceneriemi a vyhlídkami.

Tasmánie

Pro tento ostrovní stát s hlavním městem Hobart je typická rozmanitá krajina s ledovcovými pohořími a hustými lesy s jedinečnou flórou a faunou. Jihozápadní pobřeží se vyznačuje nespoutanou panenskou přírodou.

Queensland

V druhém největším státě Austrálie naleznete překrásné opuštěné pláže, deštný prales a četné národní parky s původní flórou a faunou. Hlavním městem je věčně zelené Brisbane. Největší zajímavostí je Great Reef Barrier – Velký bariérový útes. Všichni milovníci podmořského světa si ho nenechají ujít. Můžete se tady hodiny a hodiny potápět, šnorchlovat, pozorovat podmořské živočichy a užívat si tyrkysově modrého moře.

Ayers Rock

Nejtypičtějším symbolem Austrálie je bezesporu monolit Ayers Rock, zvedající se do výšky 350 m uprostřed pouštní krajiny. Připravte si dobré boty a buďte odpočatí, protože výstup na horu je velice náročný. Pokud máte zájem o původní kulturu Aboriginů, pak vězte, že Ayers Rock je jedním z jejich kultovních míst. Na úpatí hory najdete prastaré malby.

Kakadu National Park

Tento národní park, který je součástí dědictví UNESCO, je jedním z míst s nejkrásnější přírodou. Obdivovat můžete divukrásnou flóru a zajímavou faunu, vodopády, panenskou přírodu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000