crosssearch

Austrálie Austrálie

Austrálie – Terra Incognita (Země nepoznaná), jak ji nazvali první objevitelé, je kontinent ležící na jižní polokouli mezi Indickým a Tichým oceánem. Rozlohou je nejmenším kontinentem, ale šestou největší zemí světa. Klima se mění od tropického severu s obdobím dešťů až po mírné v Tasmánii se sněhovými srážkami v zimních měsících. Třetinu území zabírají pouště. Obyvatelstvo tvoří z 92 % běloši, 7 % má asijské předky. Původní obyvatelé (aborigines) tvoří méně než 1 % populace, většina obyvatel žije podél východního a jihovýchodního pobřeží. Dříve britská trestanecká kolonie vyhlásila nezávislost 1.1.1901. Vzniklý australský svaz, který tvoří šest států a dvě teritoria, nadále zůstává členem britského Společenství národů. Přes silné republikánské tlaky je zde 52 % obyvatelstva pro zachování společenství. Státním zřízením je konstituční monarchie s vlastní ústavou. Austrálie používá metrický systém.

Skládá se ze 6 federativních států, Queensland, Nový Jižní Wales, Tasmánie, Viktoria, Jižní Austrálie a Západní Austrálie. Austrálie je kontinent, kde žije 20 milionů lidí všech národností. Austrálii omývají vody Indického oceánu a Tichého oceánu. V Austrálii naleznete pouště, které tvoři většinu země, buš, tropické lesy, v létě se létě se dá zde dokonce lyžovat, Austrálie je kontinent kde naleznete téměř vše, na vyžádání Vám zajistíme program dle Vašeho přání.

Nejmenší světadíl o rozloze necelých 7700 tis. km2 leží na jižní polokouli. Jeho pobřeží je omýváno třemi oceány a čtyřmi moři. Obraz Austrálie jako sluncem spálené země má v sobě mnoho pravdy. Velké části rozlehlého rudého vnitrozemí jsou nehostinnou krajinou, pouští. Většina obyvatel však žije na jihovýchodním pobřeží, které je naopak typické mírným klimatem. Kromě jedinečné flóry a fauny, kde jmenujme alespoň typické klokany, koaly, ptakopysky a ježury, a přátelského obyvatelstva je Austrálie jedinečnou destinací, která uspokojí potřeby všech cestovatelů. Z nejzajímavějších míst jmenujme alespoň některá, která byste si při své návštěvě rozhodně neměli nechat ujít.

Sydney

Jedna z nejslunečnějších metropolí světa představuje ideální kombinaci odpočinku a poznání. K nejnavštěvovanějším místům patří unikátní budova Opery, Sydney Harbour Bridge, Olympijský stadion, Darling Harbour s čínskou čtvrtí. Nedaleko Sydney najdete pláž Bondi, která bezpochyby patří mezi nejznámější na světě. Asi 100 kilometrů západně od Sydney se rozprostírá národní park Blue Mountains s nedotčenou panenskou přírodou a překrásnými sceneriemi. Přibližně hodinu jízdy severně od Sydney naleznete jedny z nejkrásnějších pláží Austrálie. Pokud máte zájem o surfování, nesmíte je vynechat, protože tuto chybu byste si vyčítali do konce života.

Stát Victoria

Melbourne je druhým nejlidnatějším městem Austrálie. Samo město je typické svými viktoriánskými domy, parky a zahradami, jako pozůstatky anglického panství. Lze říci, že právě toto je nám Evropanům blízké. K nezapomenutelným zážitkům patří jízda do Melbourne po Great Ocean Road s nádhernými přírodními sceneriemi a vyhlídkami.

Tasmánie

Pro tento ostrovní stát s hlavním městem Hobart je typická rozmanitá krajina s ledovcovými pohořími a hustými lesy s jedinečnou flórou a faunou. Jihozápadní pobřeží se vyznačuje nespoutanou panenskou přírodou.

Queensland

V druhém největším státě Austrálie naleznete překrásné opuštěné pláže, deštný prales a četné národní parky s původní flórou a faunou. Hlavním městem je věčně zelené Brisbane. Největší zajímavostí je Great Reef Barrier – Velký bariérový útes. Všichni milovníci podmořského světa si ho nenechají ujít. Můžete se tady hodiny a hodiny potápět, šnorchlovat, pozorovat podmořské živočichy a užívat si tyrkysově modrého moře.

Ayers Rock

Nejtypičtějším symbolem Austrálie je bezesporu monolit Ayers Rock, zvedající se do výšky 350 m uprostřed pouštní krajiny. Připravte si dobré boty a buďte odpočatí, protože výstup na horu je velice náročný. Pokud máte zájem o původní kulturu Aboriginů, pak vězte, že Ayers Rock je jedním z jejich kultovních míst. Na úpatí hory najdete prastaré malby.

Kakadu National Park

Tento národní park, který je součástí dědictví UNESCO, je jedním z míst s nejkrásnější přírodou. Obdivovat můžete divukrásnou flóru a zajímavou faunu, vodopády, panenskou přírodu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000