crosssearch

Azorské ostrovy Azorské ostrovy - Santa Maria

Ostrov Santa Maria byl první ostrov Azorského souostroví, který portugalský mořeplavec Diogo de Silves roku 1427 objevil.

Tento ostrov leží 55 mil jižně od ostrova Sao Miguel a je nejjižnějším a zároveň i nejvýchodnějším ostrovem Azorů. Jílovitá půda, která vznikla na základě vulkanické činnosti a je charakteristická svým červeným zbarvením, se už odedávna používá při výrobě místní keramiky. Na stavbu domů se pak používá bílý vápencovitý kámen. Vzhledem k tomu, že je ostrůvek položen nejjižněji ze všech, je zde nejteplejší podnebí a nachází se zde několik písečných pláží na jihu ostrova.

Pobřeží ostrova je charakteristické svými hlubokými zálivy a nádhernými zálivy, z nichž některé jsou olemované vinicemi, jiné plážemi s bílým pískem. Santa Maria zaujímá rozlohu 97 km2 a její území je zřetelně rozdělitelné na dvě části: východní hornatá zóna s hlubokými údolími a bohatou vegetací a západní část, kterou tvoří velká rovina pokrytá travinami. Právě zde bylo během 2. světové války postaveno letiště. Fascinující kontrast lze pozorovat z nejvyššího místa ostrova Alto, který dosahuje výšky 590m. Centrálním střediskem ostrova, jehož počet obyvatel se podle posledních statistik uvádí 5922, je Vila do Porto.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000