crosssearch

Bahamy Bahamy

Bahamské souostroví se nachází jižně a východně od Floridy a je tvořeno několika většími ostrovy a stovkami menších ostrovů. V našich krajích získaly Bahamy pověst luxusního azylu pro „úspěšné podnikatele”, ale zřejmě daleko více by tomuto souostroví slušela charakteristika „ráj na Zemi“.

Kýčovitě bílý písek a tyrkysově modré moře jsou atributem prakticky každého z ostrovů a ostrůvků a doslova lákají ke strávení klidné, ničím nerušené dovolené. Proslulá čistota moře, trpělivost a přívětivost místních obyvatel a světoznámý místní rum vám dávají zapomenout na jakékoli všední starosti. Drtivá většina Bahamských ostrovů je pokryta palmovými háji.

Návštěvníky sem lákají především dlouhé písečné pláže a průzračná mořská voda. Díky poměrně mělkému moři jsou v okolí většiny ze 700 ostrovů přímo ideální podmínky pro potápění, a proto nesmí nikdo z vyznavačů tohoto sportu zapomenout doma výbavu pro šnorchlování nebo potápění. Pro věčné romantiky máme dobrou zprávu, Bahamy jsou jako stvořené pro klidné procházky podél moře.

Pokud máte dostatek peněz, najdete na Bahamách velké množství kasin, prakticky v každém turistickém středisku. Oblíbeným druhem zábavy je tu také golf, tenis a karnevaly s typickou latinskoamerickou hudbou a pestrobarevnými kostýmy. Restaurace jsou drahé a kvalitní. Oblíbenými jídly jsou grilované kotlety, krabi v ančovičkové omáčce a samozřejmě ryby. Součástí každého jídla jsou hromady ovoce. Pije se pivo Kalik a rum, domorodý likér Nassau Royal nebo džusy z čerstvého ovoce.

Bahamy tvoří větší souostroví s rozměry 1000 x 700 km, které leží severně od Kuby a východně od Floridy. Bahamy jsou tvořeny především korálovými ostrůvky, které jsou rájem pro potápěče. Mezi největší Bahamské ostrovy patří Grand Bahama, Andros, Great Inagua a Graet Abaco. Hlavní město Nassau u kterého je i mezinárodní letiště. Bahamy objevil Kryštof Kolumbus, pod nadvládou Španělů, byly rychle vyhubené indiánské kmeny Arawaků, které tuto oblast obývaly, roku 1626 se dostaly Bahamy pod nadvládu Britů, nezávislost na Británii získaly ostrovy roku 1973. Nejdůležitějším příjmem Baham do státního rozpočtu je z turismu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000