crosssearch

Brazílie Brazílie - Amazonie

Amazonský deštný prales je nejrozsáhlejším tropickým pralesem na světě, pokrývá plochu asi 6 milionů čtverečních kilometrů a leží v 9 různých zemích. 60% jeho plochy se nachází v Brazílii. Srdcem tohoto regionu je řeka Amazonka, druhá nejdelší řeka na světě s téměř tisícovkou přítoků, řeka kterou protéká asi 20% celkového objemu sladké vody na celé zeměkouli. V této oblasti se nachází asi 10% všech druhů rostlin a zvířat. Hlavním výchozím bodem pro návštěvu této oblasti je město Manaus, hlavní město státu Amazonas. Návštěva deštných pralesů Amazonie může mít různé formy - pobyt v tzv. ekostřediscích (eco lodges), plavby luxusní lodí po Amazonce nebo pobyt v městě Manaus doplněný výlety. Pobyt v ekostřediscích v povodí Amazonky kolem Manausu je nejčastějším cílem návštěvníků této oblasti. Jedná se o tzv. Lodges, což jsou dobře vybavené dřevěné hotely v džungli, většinou na břehu nějaké řeky povodí Amazonky. Tato střediska nabízí mnoho aktivit jako treking pralesem, projížďka na kanoích, lov piraní, noční pozorování aligátorů, návštěva indiánských obydlí apod. Střediska zajišťují i dopravu z Manausu a zpět.

Hluboké vnitrozemí Brazílie je tvořeno rozsáhlým Amazonským pralesem. Návštěva této oblasti uchvátí každého, ať už se jedná o milovníka a znalce přírody nebo jen obyčejného laika, protože rozmanitost a krása zdejší flóry a fauny, podtržená majestátním veletokem Amazonky, ukáže každému návštěvníkovi, že v porovnání s majestátem nekonečného pralesa přece jen trochu vybledne samolibá představa lidského pokolení o vlastní nepostradatelnosti pro tento svět.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000