crosssearch

Brunej Brunej

Brunej se rozprostírá na severozápadní části ostrova Borneo v Jihočínském moři. Sousedí s malajskými provinciemi Sarawak a Sabah. Zejména díky těžbě ropy a zemního plynu je Brunej jedním z nejbohatších států v Asii, má cca 350 000 obyvateli. Na severu země najdeme pobřežní nížinu, větší část území je kopcovitá (100-300 m) a jihovýchod je již horskou oblastí (nejvyšší vrchol Bukit Pagon 1850 m n.m.). Podnebí je velmi teplé, tropické rovníkové, průměrné celoroční teploty činí 28 °C. Brunejský sultanát patří k nejstarším monarchiím, současná dynastie vládne již od roku 1368.

Z turistického hlediska jsou nejvýznamnější tropické deštné lesy s množstvím druhů opic a ptáků, výstavní hlavní město Bandar Seri Begawan (např. největší palác na světě, pohádková mešita, národní muzeum) či vodní město Kampong Ayer, postavené na pilotech již před několika stoletími, kde i v současnosti jsou např. školy a žije cca 30 000 obyvatel.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000