crosssearch

Bulharsko Bulharsko - Bansko

Městečko Bansko (930 m), nacházejícím se 160 km jižně od Sofie, které je i významným historickým a kulturním centrem. Jedinečnost Banska je podtržena i místním nářečím, které je používáno právě jen v Bansku. Město bylo založeno v 17. století Bulhary, kteří odmítli přijmout islám, jenž se Turci pokoušeli zavést během nadvlády nad Bulharskem. V průběhu 18. století zbohatlo řemesly a obchodem. Začaly se stavět výstavní kamenné domy, které plnily i obrannou funkci před Turky. Historický střed Banska tak představuje i ojedinělou architektonickou památku. Místní lidé jsou dobrosrdeční, pohostinní a hrdí na svou minulost. Důkazem toho je i péče, kterou zde věnují svým památkám.

Dnes se můžete v Bansku setkat nejen s historií, ale i se současností. Nabídka všech možných druhů zábavy, stylovými mechanami (tradiční restaurace s národní kuchyní) počínaje a kasinem konče, vás zcela jistě upoutá. O to víc, že ceny jsou v Bulharsku pro nás stále příjemným překvapením. Pobyt v Bansku je ideální pro ty, kteří chtějí spojit lyžování na špičkových tratích s veselým večerním životem.

Pohoří Pirin, patří k nejkrásnějším v Bulharsku. Staří Slované věřili, že zde sídlí bůh Perun a tak vzniklo i pojmenování celého pohoří Pirin. Jeho nejvyšší vrchol Vichren (2.914 metrů) je třetí nejvyšší na balkánském poloostrově. Za jasného počasí je z něj vidět až na bájný Olymp v Řecku. Pirin je přírodní rezervace – národní park, důsledně chráněný před nežádoucími civilizačními zásahy. Panenská příroda a alpský charakter dávají záruku, že svou dovolenou prožijete v ideálních přírodních podmínkách. Přitažlivá pro lyžaře je zejména skutečnost, že zde průměrná sněhová pokrývka od začátku ledna do konce dubna dosahuje 2,5 metru. Na Pirinu se lyžuje především v areálu Šiligarnika, vybudovaném pod vrcholem Todorka (2.746 m). Trojsedačkové lanovky začínají v 1.700 m a končí ve výšce 2.400 m. Velké sjezdovky jsou dlouhé přes 2.500 m. V posledních dvou letech významná bulharská cestovní kancelář investovala v tomto areálu do rozsáhlé modernizace střediska. Přímo z Banska byla zprovozněna kabinová lanovka až do lyžařského areálu. Byly zde otevřeny další sjezdové tratě všech úrovní náročnosti a také zprovozněna řada nových vleků. Celková délka lyžařských tratí je přes 40 km. Sjezdovky jsou každodenně upravovány a mají špičkovou úroveň. Pod sjezdovkami jsou ski servis, půjčovna a úschovna lyží, snowboardů a bot, stánky s občerstvením, restaurace. Pro skutečně náročné lyžaře je zde možnost sjíždět některé terény v rámci programu extrémního lyžování.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000