crosssearch

Bulharsko Bulharsko - Bansko

Městečko Bansko (930 m), nacházejícím se 160 km jižně od Sofie, které je i významným historickým a kulturním centrem. Jedinečnost Banska je podtržena i místním nářečím, které je používáno právě jen v Bansku. Město bylo založeno v 17. století Bulhary, kteří odmítli přijmout islám, jenž se Turci pokoušeli zavést během nadvlády nad Bulharskem. V průběhu 18. století zbohatlo řemesly a obchodem. Začaly se stavět výstavní kamenné domy, které plnily i obrannou funkci před Turky. Historický střed Banska tak představuje i ojedinělou architektonickou památku. Místní lidé jsou dobrosrdeční, pohostinní a hrdí na svou minulost. Důkazem toho je i péče, kterou zde věnují svým památkám.

Dnes se můžete v Bansku setkat nejen s historií, ale i se současností. Nabídka všech možných druhů zábavy, stylovými mechanami (tradiční restaurace s národní kuchyní) počínaje a kasinem konče, vás zcela jistě upoutá. O to víc, že ceny jsou v Bulharsku pro nás stále příjemným překvapením. Pobyt v Bansku je ideální pro ty, kteří chtějí spojit lyžování na špičkových tratích s veselým večerním životem.

Pohoří Pirin, patří k nejkrásnějším v Bulharsku. Staří Slované věřili, že zde sídlí bůh Perun a tak vzniklo i pojmenování celého pohoří Pirin. Jeho nejvyšší vrchol Vichren (2.914 metrů) je třetí nejvyšší na balkánském poloostrově. Za jasného počasí je z něj vidět až na bájný Olymp v Řecku. Pirin je přírodní rezervace – národní park, důsledně chráněný před nežádoucími civilizačními zásahy. Panenská příroda a alpský charakter dávají záruku, že svou dovolenou prožijete v ideálních přírodních podmínkách. Přitažlivá pro lyžaře je zejména skutečnost, že zde průměrná sněhová pokrývka od začátku ledna do konce dubna dosahuje 2,5 metru. Na Pirinu se lyžuje především v areálu Šiligarnika, vybudovaném pod vrcholem Todorka (2.746 m). Trojsedačkové lanovky začínají v 1.700 m a končí ve výšce 2.400 m. Velké sjezdovky jsou dlouhé přes 2.500 m. V posledních dvou letech významná bulharská cestovní kancelář investovala v tomto areálu do rozsáhlé modernizace střediska. Přímo z Banska byla zprovozněna kabinová lanovka až do lyžařského areálu. Byly zde otevřeny další sjezdové tratě všech úrovní náročnosti a také zprovozněna řada nových vleků. Celková délka lyžařských tratí je přes 40 km. Sjezdovky jsou každodenně upravovány a mají špičkovou úroveň. Pod sjezdovkami jsou ski servis, půjčovna a úschovna lyží, snowboardů a bot, stánky s občerstvením, restaurace. Pro skutečně náročné lyžaře je zde možnost sjíždět některé terény v rámci programu extrémního lyžování.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000