crosssearch

Černá Hora Černá Hora - Bar

Severozápadní část Barského pobřeží je co do přírodních rysů srovnatelná s pobřežím v okolí Budvy. Bar je hlavní námořní přístav Černé Hory, který soustřeďuje přepravu z jihovýchodní a střední Evropy. Do Baru se dostanete po jadranské magistrále (Petrovac-Bar-Ulcinj) anebo nově vybudovaným tunelem Sozina na trase Podgorica-Bar, který spojuje úsek Bělehrad - Podgorica. Jsou tady krásné, rozlehlé písčité pláže, výborné podnebí, přírodní a kulturní zajímavosti, jakož i moderní ubytování pro turisty. Proto má barské pobřeží jako turistická oblast jméno i budoucnost.

Mezi Jadranským mořem a Skadarským jezerem, na úpatí pohoří Rumije, se rozprostírá město Bar, královské letní sídlo, město dlouhých pláží, letitých olivovníků a subropického klimatu. S počtem 270 slunečních dnů v roce patří k nejslunnějším místům jižní Evropy. Průměrná teplota v červenci dosahuje 25oC, v ledu kolem 10oC. Koupací sezóna začíná v polovině května, kdy teplota moře dosahuje až 27oC a trvá až do počátku listopadu. Bar je město vskutku královské. V roce 1977 zde byl korunován i první černohorský král - Mihailo Vojislavljević. I král Nikola si toto místo oblíbil a koncem 19. století na pobřeží, poblíž dnešního hotelu Topolica vystavěl své letní sídlo do podoby královského paláce. Od té doby se město zvolna blížilo k moři. Dnešní Bar je městem olivovníků a pěstitelů oliv. Může se pochlubit i nádherným přírodním klenotem - olivovníkem starým více než 2000 let!

Biserna plaža (Perlová pláž), zvaná také pláž Čanj, je jedna z nejkrásnějších na černohorském pobřeží. Je to oblíbený vycházkový cíl místních obyvatel. Na pláži jsou navrstveny nánosy jemného písku různého zbarvení, mořské dno je pokryto oblázky. Celková délka obou pláží činí 1800 m. Nachází se zde hotely, restaurace, kavárny a to vše uprostřed borovicového lesa, cypřišů a středozemní vegetace. Zátoka Maljevik se sousedící zátokou, od které ji dělí mys Kličevac, je malá kamenitá pláž mezi Čanjem a Sutomorem. Je dlouhá asi 100 m, s mimořádně čistým mořem. Nedaleko se nachází Crni rat (Černý mys), v jehož blízkosti se pod vodou provádějí významné archeologické vykopávky, a který je ráj pro milovníky potápění.

Blízko Baru je pláž v Sutomore o délce 1250 m, na kterou navazuje pláž Zlatna Obala, o délce 850 m, která náleží stejnojmennému hotelovému komplexu. Obě pláže jsou písčité, s pískem nazlátlé barvy, který jim dodává půvabný vzhled.

Červená pláž vznikla v malé úbočině mezi Sutomorem a Barem. Jak napovídá její název, písek a kamenné oblázky na této pláži mají rudý odstín na břehu i ve vodě. Pláž je dlouhá 1 000 m, s hustým borovicovým porostem v pozadí. Soulad barvy moře, červeného písku a borovicových korun mocně působí svou krásou. Červená pláž je oblíbené výletní místo i místních a turistů. Vedle ní je pláž Zukotrlica o délce 1 000 m, pokrytá kamennými oblázky s křovinami a borovicemi v pozadí.

Na předměstí Baru se nachází pláž Topolova, která je u hotelového komplexu stejného jména. Táhne se od řeky Željeznica do přístavu Bar. Je dlouhá 500 m, pokrytá kamennými oblázky na břehu i ve vodě. Vedle hotelu jsou rozsáhlé sportovní areály a velký park. Na konci pláže je molo pro kotvení lodí s kapacitou 850 míst.

Crvena stijena (Červená skála) je malá pláž, která je schovaná v úžlabině za horou Volujica, nedaleko Baru. Je skalnatá, s hustým nízkým lesním porostem v pozadí. O pláži Utjeha (Útěcha) znalci tvrdí, že je to skutečný skvost, a to pro obrovský háj olivovníků, který se táhne, kam pohled sahá. Pláž proslula krásou, prosluněností, čistým mořem, ve kterém pramení i sladká voda a mísí se s mořskou v neobvyklé hře tyrkysových odstínů. Pláž Utjeha se nachází mezi Barem a Ulcinjem a je pokrytá bílými oblázky.

Murička plaža je největší pláž na Skadarském jezeře. Nachází se pod vsí Donji Murići na severozápadním břehu jezera. Pláž je písčitá, dlouhá 600 m, široká 7 metrů. Má mělké písčité dno, které sahá hluboko do jezera. Poblíž pláže je hustý dubový a kaštanový les. Murići jsou oblíbené místo pro výlety, na kterém si turisté pochutnají na jezerních specialitách - kaprech a úhořích.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000