crosssearch

Černá Hora Černá Hora - Bečići

Přímoří v okolí Budvy se vyznačuje četnými zátokami a malými zálivy s mysy, které skýtají úchvatnou vyhlídku. V zátokách návštěvníka mile překvapí pláže, podle mínění mnohých z nejkrásnějších ve Středozemí: Jaz, Mogren, I a II, Slovanská pláž, Guvance, pláž v Bečici, Kamenovo, Pržno, Miločer, Kraljičina plaža, Drobný písek, Svatý Stefan, pláž v Petrovaci aj. Příležitost pro dobrodružství a romantické zážitky skýtá nedaleký ostrov Sv. Nikola. Budva má přístav a molo pro kotvení středních lodí. U příležitosti návštěvy Budvy se přesvědčíte o mnoha dalších možnostech odpočinku a zábavy, které Budva nabízí a pro které dostala přízvisko "hlavního města" turistiky na černohorském pobřeží.

Pláž Jaz patří ke třem největším z černohorského pobřeží. Prostírá se v Mrčevu dolu a protéká jí sezónní říčka Drenovštica. Z obou stran je obklopen kopci Grbalj a Straža. Pláž je vzdálená 2,5 km od Budvy směrem k Tivatu a skládá se ze dvou částí, větší o délce 500 m a menší o délce 300 m. Menší část pláže je určena pro nudisty.

Pláže Mogren I a II se táhnou od mysu Mogren do vyhlídkového hotelu Avala. Přirozené uskupení Mogrenu z pláže dělají jednu z nejatraktivnějších se středně zrnitým pískem na břehu i ve vodě.

Slovanská pláž se táhne od městského přístavu až k hotelu Park v délce 1600 m. Za místo vhodné ke koupání byla prohlášena už v roce 1920. Čeští turisté, kteří trávili léto v Budvě roku 1935, jí dali jméno Slovanská pláž, a pod tímto jménem je známa dodnes. Je to oblázková pláž na břehu i pod vodou. Za pláží stojí stejnojmenný hotelový komplex a apartmány, restauracemi, kavárnami, upravenými parky s okrasnou středozemní vegetací.

Pláž v Bečići - je považována za jednu z nejkrásnějších a největších na jižním Jadranu. Je písčitá, dlouhá 1950 m a táhne se od Zavale do Djevistenja. Roku 1935 získala tato pláž v Paříži Velkou cenu za nejkrásnější evropskou pláž. Pláží Kamenovo začíná řada šestnácti menších, krásných pláží budvanského pobřeží. Nachází se mezi Bečići a Pržnem.

Pržno se nachází pod stejnojmennou středomořskou osadou, která dodává pláži zvláštní půvab. V jejím sousedství je hotel Maestral a několik typických středozemních hostinců (konob) a kaváren se skvělou gastronomickou nabídkou. Pláž v Miločeru se nachází pod bývalým letním sídlem královského rodu Karadjordjevićů, vybudovaným roku 1934. Je oddělená od silnice zdí s dvěmi bránami, jednou hledící na Pržno, druhou na Svatý Stefan.

Královnina pláž - Kraljičina -sousedí bezprostředně s miločerskou a patří mezi nejkrásnější v Černé Hoře. Pláž je dlouhá 200 m, obklopena cypřiši a olivami. Jméno dostala podle Marie Karadjordjević, která si tuto pláž zamilovala. Na dalším kroku se setkáte s velice vzácným přírodním jevem - tombolo. To je písčitá úžina, která spojuje břeh a útes, na kterém vznikl Svatý Stefan - přepychové město-hotel. Svatý Stefan je největší klenot černohorského pobřeží jedno z nejatraktivnějších míst a turistických cílů ve Středozemí. Skalnatý, srázný podklad, jehož kamenné domy dnes slouží jako moderní turistické apartmány, obehnané zdí a obklopeny nádhernou přírodou. Z obou stran Svatého Stefana se táhnou dvě písčité pláže s načervenale zbarveným pískem o délce 1170 m. Pláž v Petrovacu je dlouhá 600 m, s načervenalou barvou písku, jedna z nejnavštěvovanějších na Budvanské riviéře. Zvláštní kouzlo jí propůjčují ostrůvky Kati a Sveta nedjelja (Svatá neděle), které jsou zajímavé pro milovníky mořských hlubin. Pláž v Petrovacu je chráněná přírodní oblast. Ta část, která je určena pro koupání, má upravenou pěší zónu. Nábřeží je výstavní, má korzo, kavárny, restaurace i obchůdky se suvenýry.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000