crosssearch

Černá Hora Černá Hora - Ulcinj

Ulcinjská riviéra je nejjižnějším pásem černohorského pobřeží. Má příznivé půdní a klimatické podmínky a 20 km pláží s jedinečným složením písku. Ve staré zástavbě byly objeveny zbytky římského stavitelství, byzantských prací, františkánského kostela, památky z dob kralování dam z Anjou, věž a hrobku pána království Zety, benátská opevnění a bohatá orientální architektura, vzniklá v průběhu čtyř staletí, kdy byly pány Ulcinje Turkové.

Podél Ulcinjského pobřeží jsou mnohé přírodní pozoruhodnosti. Písčitý ostrov Ada vznikl v místě, kde se řeka Bojana vylévá do moře. Velká pláž, nejdelší a nejkrásnější na černohorském pobřeží, je ozdobou kraje. Dále se směrem k severozápadu řadí jedna za druhou pláže Valdanos, Mala plaža, Ženska plaža, Vučja jama (Vlčí nora) a jiné. Vedle řeky Bojany, největší z řek černohorského pobřeží, se v kraji okolo Ulcinje vyskytují prameny, zdroje minerálních vod a jiné hydrografické zajímavosti, které mu propůjčují krásný vzhled, léčebný účinek a zásobování vodou všech obyvatel. Podnebí ulcinjského kraje má všechny přednosti středozemního klimatu a navíc má ve srovnání s ostatními kraji černohorského pobřeží menší průměr vodních srážek a více hodin se slunečním zářením. Plavecká sezóna trvá sedm měsíců (od dubna do října). Ulcinjské pobřeží se pyšní velkými osazenými plochami olivových hájů a dalších středozemních rostlin. Místo je také známo jako loviště bohaté na ryby, zejména v zákrutech Bojany a jezerech (Šasko a Zoganjsko) a na moři. Ulcinj je město s bouřlivou minulostí a bohatou tradicí, které příroda obdarovala témě dvaceti kilometry písčitých pláží. Nejznámější je bezesporu Velika plaža (Veliká pláž), dlouhá přibližně 12 kilometrů a široká 60 metrů, čímž si vysloužila název Velká - Ulcinjská Copacabana. Pláž je pokrytá velmi jemným pískem. Kvalita písku je mimořádná a připisují se jí léčebné účinky pro velký obsah minerálů se doporučuje revmatikům a dalším osobám s kloubovým onemocněním.

Velká pláž se vyznačuje velmi dlouhým mělkým pásem mořské vody. V jejím zázemí bezprostředně za dunami, najdete v subtropické, středozemní okrasné zahradě hotelový komplex s tenisovými kurty, fotbalovými hřišti a terény pro hraní košíkové, odbíjené nebo házené. Na pláži je půjčovna různých sportovních potřeb. Může se zde surfovat, lyžovat na vodě a jiné. Dvě příjemná místa ke koupání, která jsou součástí Veliké pláže - „Tropikana“ a „Majami“ jsou držiteli Modré vlaječky, ale i řada dalších splňuje veškeré podmínky pro získání tohoto prestižního ocenění. V překrásném přírodním prostředí je koupání a odpočinek na těchto plážích neopakovatelným zážitkem. Na pozadí největší černohorské pláže roste vegetace, která je jedinečná na celém území jižního Jadranu. Ada Bojana je ostrov, který patří k nejvyhledávanějším přírodním krásám Černé Hory. Ostrov je oddělen od Veliké pláže řekou Bojanou. Když v roce 1852 nedaleko otevřeného moře ztroskotala plachetní loď Marito, jež byla majetkem Antuna Alegretije z Trogiru, málokdo tušil, že tímto dnem začíná vznikat ostrůvek Ada. A když po 30 let v roce 1882 řeka Bojana dokončila své mistrovské dílo a obdarovala tento ostrůvek konturami, kterými se pyšní dodnes, málokdo by tenkrát uvěřil, že se toto místo stane centrem nudistů nejen v končinách editeránu. Ada Bojana je nejkrásnější v podvečer, kdy při západu slunce dochází k neuvěřitelné souhře moře, písku a nebe. Pláž Ady je dlouhá přibližně 3 kilometry, jedinečnou ji činí možnost koupání jak ve slané, tak ve sladké vodě. Zvláštní kouzlo dodávají ostrůvku typické rybářské domky i exkluzivní rybí restaurace na pravém břehu řeky Bojany. Ostrov Ada Bojana se pyšní subtropickou a středozemní vegetací, mezi kterou se vyskytují botanické a živočišné druhy jediné svého druhu v Evropě. Na Adě Bojaně působí také jezdecká škola.

Kromě Veliké pláže a ostrova Ady má Ulcinj i pozoruhodné Staré město (Stari grad). Svou polohou na útesech připomíná toto kouzelné místo již více než dva tisíce let loď vzdorující vlnám průzračného Jadranu. Nikdy nebylo dobyto z moře, přestože jej omývá ze tří stran. Tuto starodávnou pevnost navštívili mnozí dobyvatelé, kteří zde zanechali stopy své civilizace. Město, jehož hradby jsou „utkané“ z ilyrsko-kyklopského kamene, bylo každým pobytem dobyvatele duchovně i kulturně bohatší, neztrácejíc nic ze své autentičnosti.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000