crosssearch

Chorvatsko Chorvatsko - Istrie - Rovinj

Rovinj, patřící mezi nejmalebnější a nejoblíbenější přímořská letoviska, leží na západním břehu Istrijského poloostrova. Městečko s romantickou atmosférou křivolakých uliček, kaváren, taveren, hospůdek a pobřežní promenádou s kvetoucími oleandry nabízí možnost seznámit se také s historickými památkami z ilyrské a římské doby, z dob nadvlády Benátské republiky. Historické centrum s dominantou města, kostelem svaté Eufémie se zvonicí, je stupňovitě rozložené na poloostrově Monterosso. Průzračná voda, oblázkové a skalnaté pláže, ostrůvky a také možnosti pro naturisty dělají z Rovinje atraktivní lázeňské místo, které je pro svoji příkladnou péči o čistotu moře,pláží i městských ulic a parků nazýváno „Zeleným srdcem středomoří“.

Tipy na výlety

Výlet lodí s piknikem

Celodenní výlet lodí do Limského fjordu spojený s návštěvou pirátské jeskyně, kde se točil film Vinnetou.

Během plavby se podává pití (víno, nealko) v neomezeném množství, k obědu si pochutnáte na grilovaných rybách a steaku. Příjemná zastávka na koupání a relaxaci.

Dosp.osoba = 160 Kn

Děti do 15let = 80 Kn

Návštěva Rovinje

Krásnou procházkou (cca 40min.) podél mořského břehu se můžete dostat přímo do centra tohoto skvostu Istrie.Navštivte malé mořské akvárium na okraji města, kde se můžete blíže seznámit s rybami a ostatními živočichy, kteří žijí v přilehlém moři (vstup 10 Kn), nenechte si ujít výstup na věž sv. Eufemie (vstup 10 Kn), odkud je překrásný pohled na celou Rovinj a přilehlé ostrovy.

Jedinečná je též noční atmosféra Rovinje.

Minibus či taxi loď z kempu = 15 Kn

Návštěva Puly

Město vzdálené cca 30 km od Rovinje, známé především díky římským památkám – amfiteátr – monumentální třípatrová stavba – nejvýznamnější památka Puly.

K dopravě můžete využít místní autobusovou dopravu.

zpáteční jízdenka linkovým busem z Rovinje =50 Kn

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000