crosssearch

Chorvatsko Chorvatsko - Kvarner - Pag

Protáhlý 60 km dlouhý ostrov patří do Kvarnerské skupiny ostrovů. Leží jihovýchodně od ostrova Rab podél pobřeží Kvarneru, od něhož jej odděluje úzký Velebitský kanál. Povrch tvoří převážně skaliska, v údolích se pěstuje vinná réva, zelenina, ovoce, olivy.

Ostrov má výrazné středomořské klima s maximálním počtem hodin slunečního svitu. Spojení je možné trajektem z městečka Žigljan, který jezdí během dne nepřetržitě. Při cestě z vnitrozemí je účelnější využít Maslenického mostu, který spojuje ostrov s pevninou z jihu ve směru od města Zadaru.

Město Pag

Městečko Pag je klidným turistickým a kulturním střediskem ostrova. Leží na konci romantického zálivu, který má charakter rozlehlé uzavřené laguny lemované v některých částech svéráznou téměř měsíční krajinou a obrubou strmých pahorků. Přímo ve městě se nachází krásná oblázková pláž. Typickou zábavou rekreantů je pronájem motorových člunů. Těmi se mohou dopravit k malým, téměř privátním plážičkám, které lemují celý asi 20 km dlouhý záíliv.

Novalja

Novalja má výrazné turistické zaměření s četnými možnostmi ubytování a zábavy. Mnoho restaurací, gastronomická nabídka je zaměřena na místní speciality, jehňata na rožni, ryby, plody moře a Pažský sýr. Ubytování převážně v moderních apartmánových domech. 4 km od Novalji je v celé Evropě známá oblázková pláž Zrče, nejkrásnější pláž celého Pagu, která žije 24 hodin denně. Pláže: většinou oblázkové, z některých míst je nutno na pláž dojíždět.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000