crosssearch

Chorvatsko Chorvatsko - Kvarner - Pag

Protáhlý 60 km dlouhý ostrov patří do Kvarnerské skupiny ostrovů. Leží jihovýchodně od ostrova Rab podél pobřeží Kvarneru, od něhož jej odděluje úzký Velebitský kanál. Povrch tvoří převážně skaliska, v údolích se pěstuje vinná réva, zelenina, ovoce, olivy.

Ostrov má výrazné středomořské klima s maximálním počtem hodin slunečního svitu. Spojení je možné trajektem z městečka Žigljan, který jezdí během dne nepřetržitě. Při cestě z vnitrozemí je účelnější využít Maslenického mostu, který spojuje ostrov s pevninou z jihu ve směru od města Zadaru.

Město Pag

Městečko Pag je klidným turistickým a kulturním střediskem ostrova. Leží na konci romantického zálivu, který má charakter rozlehlé uzavřené laguny lemované v některých částech svéráznou téměř měsíční krajinou a obrubou strmých pahorků. Přímo ve městě se nachází krásná oblázková pláž. Typickou zábavou rekreantů je pronájem motorových člunů. Těmi se mohou dopravit k malým, téměř privátním plážičkám, které lemují celý asi 20 km dlouhý záíliv.

Novalja

Novalja má výrazné turistické zaměření s četnými možnostmi ubytování a zábavy. Mnoho restaurací, gastronomická nabídka je zaměřena na místní speciality, jehňata na rožni, ryby, plody moře a Pažský sýr. Ubytování převážně v moderních apartmánových domech. 4 km od Novalji je v celé Evropě známá oblázková pláž Zrče, nejkrásnější pláž celého Pagu, která žije 24 hodin denně. Pláže: většinou oblázkové, z některých míst je nutno na pláž dojíždět.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000