crosssearch

Chorvatsko Chorvatsko - Střední Dalmácie - Brač

Supetar neboli Sv. Petr je největší středisko na severní straně ostrova Brač. V Supetaru se nachází mnoho historických památek, např. kostel Marijina Navještenja z XVIII. stol., kostelík sv. Nikoly aj. Jde o rušnější středisko s mnoha restauracemi, bary a obchody. Středisko Postira je od přístavu v Supetaru vzdáleno jen 10 km, uprostřed olivovníkových hájů, pinií a vinic. Ve středisku se nachází lékař, pošta, mnoho kaváren a restaurací. Bol je nejstarší městečko s bohatou historií na jižní straně ostrova. Jeho největší chloubou je ale snad nejznámější pláž Jadranu – Zlatni rat. Jde o živé středisko s bohatou nabídkou sportů a vynikajícími podmínkami pro windsurfing.

Transfer z letiště Split/Supetar: do přístavu 30 min., dále jízda lodí cca 60 min.
Transfer z letiště Split/Postira: do přístavu 30 min., dále jízda lodí cca 60 min. + 15 min. busem
Transfer z letiště Split/Bol: do přístavu 30 min., dále jízda lodí cca 60 min. + 35 min. busem

Bol

Na jižní straně ostrova Brač se rozkládá Bol, jeho nejstarší městečko na pobřeží. Prostorné písčité a oblázkové pláže, které se táhnou v délce desítky kilometrů a četné prameny pitné vody učinili Bol první turistickou oázou na ostrově Brači. V Bolu nemůžete vynechat bolskou chloubu - Zlatni rat, zcela jistě nejkrásnější pláž celého Jadranu, která svůj mys posouvá hned na jednu, hned na druhou stranu - hrajíc tak nějakou zvláštní hru s větrem a vlnami. Nad Bolem se zvedá horský věnec Bolska kruna, ilyrská pevnost Koštilo a Vidova hora, nejvyšší vrchol jadranských ostrovů. Vzdálen je pouhých 15 kilometrů od sportovního letiště ‘Brač’ a rychlými linkami spojen s pevninou, stejně jako trajektem ze Supetaru. Bol je dostupný koutek, který vábí křišťálově bystrým mořem, zachovalou přírodou a panenskou krásou kamenných ostrovních domů, které opěvoval i básník Tin Ujević. Bohatá historie Bolu sahá až do antické doby, o čemž svědčí i četné archeologické nálezy a památky - římská cisterna na vodu, náhrobní stély a reliéfy, starokřesťanské sarkofágy, předrománský kostel sv. Ivana a Tudora z XI. stol., biskupská rezidence z XII.stol., kostel Panny Marie Milostivé z XV.stol., opevněné gotické letní sídlo z XV. stol., renesanční barokní palác s cennou galerií současného chorvatského umění ‘Branislav Dešković’ z XVII. stol. a místní kostel Panny Marie Karmelské z XVIII. stol. Kromě množství malých restaurací u moře, diskoték a klubů, Bol nabízí i chvíle uvolnění při dalmatské klapské písni, vystoupení známých operních pěvců, divadelní představení ale i výtvarné výstavy známých umělců. Bol je rovněž ideální pro milovníky malé kopané, volejbalu, košíkové, cyklistiky, stále populárnějších extrémních sportů (trekking, free climbing, paragliding…), vodních sportů, ze kterých zdůrazňujeme potápění a windsurfing. V bolském akvatoriu naleznete pravý surfařský ráj, vždy přitažlivý díky výjimečně vhodnému větru.

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000