crosssearch

Chorvatsko Chorvatsko - Střední Dalmácie - Makarska

Makarská je nejznámější letovisko ve střední Dalmácii, ležící cca 62 km jihovýchodně od Splitu. Je to turistické středisko s mnoha hotely, vilami a penzióny, kvalitní a různorodou gastronomickou nabídkou, bohatými zábavními, sportovními a kulturními obsahy. Chloubou městečka je pozdně barokní kašna, na které se dochoval vytesaný makarský erb, Ivaniševicův palác, palác šlechtické rodiny Kačica-Peky, dále Malakologické muzeum (muzeum mušlí), největší svého druhu na světě, Městské muzeum a několik uměleckých galerií. V okolí se pěstuje vinná réva, ovoce a olivovníky.

Makarská riviéra je pověstná pěknými, čistými plážemi i krásným pohořím Biokovo, které místy sahá až do vody. Staré město Makarska (centrum 60 km dlouhé stejnojmenné riviéry) s přístavem a lázněmi je v současnosti rušným střediskem s mnoha restauracemi, bary, kavárnami, obchody a možnostmi zábavy. Během roku tu probíhá řada slavností, o prázdninách tradiční festival Makarské kulturní léto. Transfer z letiště Split: cca 100 minut.

Makarska

Přístavní městečko Makarska s 3 tisíci obyvateli má příjemné podnebí a má poměrně vysoký počet hodin slunečního svitu. Čilé, živé město nabízí vedle přírodní krásy i mnoho dalších zajímavostí. Najdete zde úzké uličky s obchůdky, útulné kavárny, stylové restaurace s krajovými specialitami a lahodným dalmatským vínem.

Brela

Velmi známé letovisko na Makarské riviéře, první na této riviéře. Rozkládá se na mírném svahu pod strmými srázy Biokova, které je chrání a zmírňuje letní vedra. V létě zde často vane osvěžující mistral (maestral), v zimě bóra. Díky své přírodní kráse a kvalitě svých ubytovacích zařízení patří k nejexkluzivnějším, ale i k nejvyhledávanějším letoviskům. Hotely jsou postaveny uprostřed lesů přímořských borovic.

Gradac

Gradac se nachází na místě dřívějšího římského sídliště Labineca. Zdejší oblázkové pláže patří k nejpěknějším na Makarské riviéře. Jižně od městečka se rozprostírá poloostrov Pelješac s písčitými plážemi a oblíbenými letovisky. Severně od Gradace se nachází známá letoviska Podaca a Zaostrog. Gradac a okolí je zárukou klidné rodinné dovolené.

Tučepi

Malebné přímořské letovisko ležící asi 3 kilometry jižně od Makarské. Ukrývá se pod srázy Biokova a patří spolu s Brelou mezi nejznámější střediska Makarské riviéry. Nádherné oblázkové pláže se rozprostírají v délce 3 km. Středomořská scenérie je doplněna moderními ubytovacími komplexy (hotel Alga, hotel Afrodita, hotel Neptun) se sportovními areály. Spolu s pestrou nabídkou vodních sportů (půjčovny surfů, šlapadel, vodních skútrů, vodních lyží apod.) a množstvím kaváren, restaurací, barů a pizzerií přinesla Tučepům mimořádnou oblíbenost a učinila z nich jedno z nejžádanějších středisek Jadranu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000