crosssearch

Chorvatsko Chorvatsko - Střední Dalmácie - Makarska

Makarská je nejznámější letovisko ve střední Dalmácii, ležící cca 62 km jihovýchodně od Splitu. Je to turistické středisko s mnoha hotely, vilami a penzióny, kvalitní a různorodou gastronomickou nabídkou, bohatými zábavními, sportovními a kulturními obsahy. Chloubou městečka je pozdně barokní kašna, na které se dochoval vytesaný makarský erb, Ivaniševicův palác, palác šlechtické rodiny Kačica-Peky, dále Malakologické muzeum (muzeum mušlí), největší svého druhu na světě, Městské muzeum a několik uměleckých galerií. V okolí se pěstuje vinná réva, ovoce a olivovníky.

Makarská riviéra je pověstná pěknými, čistými plážemi i krásným pohořím Biokovo, které místy sahá až do vody. Staré město Makarska (centrum 60 km dlouhé stejnojmenné riviéry) s přístavem a lázněmi je v současnosti rušným střediskem s mnoha restauracemi, bary, kavárnami, obchody a možnostmi zábavy. Během roku tu probíhá řada slavností, o prázdninách tradiční festival Makarské kulturní léto. Transfer z letiště Split: cca 100 minut.

Makarska

Přístavní městečko Makarska s 3 tisíci obyvateli má příjemné podnebí a má poměrně vysoký počet hodin slunečního svitu. Čilé, živé město nabízí vedle přírodní krásy i mnoho dalších zajímavostí. Najdete zde úzké uličky s obchůdky, útulné kavárny, stylové restaurace s krajovými specialitami a lahodným dalmatským vínem.

Brela

Velmi známé letovisko na Makarské riviéře, první na této riviéře. Rozkládá se na mírném svahu pod strmými srázy Biokova, které je chrání a zmírňuje letní vedra. V létě zde často vane osvěžující mistral (maestral), v zimě bóra. Díky své přírodní kráse a kvalitě svých ubytovacích zařízení patří k nejexkluzivnějším, ale i k nejvyhledávanějším letoviskům. Hotely jsou postaveny uprostřed lesů přímořských borovic.

Gradac

Gradac se nachází na místě dřívějšího římského sídliště Labineca. Zdejší oblázkové pláže patří k nejpěknějším na Makarské riviéře. Jižně od městečka se rozprostírá poloostrov Pelješac s písčitými plážemi a oblíbenými letovisky. Severně od Gradace se nachází známá letoviska Podaca a Zaostrog. Gradac a okolí je zárukou klidné rodinné dovolené.

Tučepi

Malebné přímořské letovisko ležící asi 3 kilometry jižně od Makarské. Ukrývá se pod srázy Biokova a patří spolu s Brelou mezi nejznámější střediska Makarské riviéry. Nádherné oblázkové pláže se rozprostírají v délce 3 km. Středomořská scenérie je doplněna moderními ubytovacími komplexy (hotel Alga, hotel Afrodita, hotel Neptun) se sportovními areály. Spolu s pestrou nabídkou vodních sportů (půjčovny surfů, šlapadel, vodních skútrů, vodních lyží apod.) a množstvím kaváren, restaurací, barů a pizzerií přinesla Tučepům mimořádnou oblíbenost a učinila z nich jedno z nejžádanějších středisek Jadranu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000