crosssearch

Cookovy ostrovy Cookovy ostrovy

Jihotichomořské Cookovy ostrovy tvoří patnáct větších ostrovů a atolů a velké množství menších sopečných ostrůvků. Souostroví se geograficky dělí na dvě skupiny: severní a jižní. Většina z 16 000 obyvatel pak žije na jižních ostrovech. Cookovy ostrovy, to je tropický ráj oslnivě bílých písčitých pláží a kokosových palem, tyrkysová modř vody i nebe, jako z té nejdokonalejší malířské palety, a neuvěřitelně milí a přátelští obyvatelé. Jak jinak si můžete představovat jeden z rájů na zemi?

Správním centrem souostroví je ostrov Rarotonga, kde najdeme hlavní a zároveň jediné město Avarua. Ostrovu Rarotonga vévodí hora vulkanického původu The Nedle, korálový útes a pohádková laguna. Kromě překrásných pláží můžete během svého pobytu poznat i deštný prales ve vnitrozemí či strmé vodopády Wigmore. Pokud budete chtít vidět opravdu všechno, nenechte si ujít nejposvátnější místo ostrovů – palác Makae. Ostrov má i výborné podmínky k surfování a potápění, voda je průzračná do 60 metrů. Laguna dalšího ostrova Aitutaki je považována za nejkrásnější na světě. Má trojúhelníkový tvar a tvoří ji jedinečný korálový ostrov, který se tyčí do výšky 400 m nad úrovní okolního dna Tichého oceánu.

Cookovy ostrovy je souostroví v Polynésii v Tichém oceánu pojmenované po kapitánu Jamesi Cookovi, který 3 x navštívil ostrovy. Ostrovy jsou rozdělené do dvou hlavních skupin: severní (28 km2) - 7 hlavních ostrovů a jižní (212 km2) - 8 hlavních ostrovů včetně Rarotongy, na které je hlavní město Avarua s 10 tisíci obyvateli, což představuje polovinu obyvatel Cookových ostrovů. Rarotonga – hlavní a největší z Cookových ostrovů zabírá plochu 67 kilometrů čtverečních. Na Rarotonze sídlí vláda a zároveň je domovem pro 11 000 obyvatel Cookových ostrovů.

Rarotonga má i mezinárodní letiště. Jsou zde nádherné pláže, křišťálově čistá voda a většina hotelů. Aitutaki: "skrytý" poklad Pacifiku.

Aitutaki je každoročním horkým kandidátem na vítěze v soutěži o nejkrásnější ostrov Tichomoří. Pohled na jeho obrovskou trojúhelníkovou lagunu je nezapomenutelným zážitkem. Na Aitutaki je jen minimum turistů a život se zde podobá daleko víc tomu, jak to na pacifických ostrovech vypadalo před příchodem Evropanů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000