crosssearch

Egypt Egypt

Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Průzračné blankytné vody Rudého moře s bohatou faunou i flórou předurčují Egypt pro milovníky potápění i šnorchlování. Hřejivé paprsky slunce, nekonečné pláže, obchůdky a bazary s temperamentními arabskými prodejci, to vše se vám neobyčejně pozitivním způsobem vryje do paměti tak, že už napříště zemi svého prázdninového pobytu nebudete chtít měnit. Oblíbenými letovisky jsou například Hurghada, Sharm El Sheikh nebo luxusní Makadi Bay.

Patříte-li mezi obdivovatele architektonických skvostů starověku, pak neexistuje dostupnější a turisticky uspokojivější země než Egypt. Využijte bohaté nabídky poznávacích zájezdů. Zájezdy do této země již nejsou výsadou jen několika vyvolených. Dostupnost i úroveň ubytovacích služeb se neustále zvyšuje. Pro nejlepší požitek z vaší dovolené doporučujeme variantu All Inclusive, tedy variantu, které zahrnuje v podstatě neomezenou konzumaci výtečného jídla a osvěžujících nápojů. Egypt je zkrátka synonymem pro nezapomenutelnou dovolenou.

Historie a geografie Egypta

Egypt je jednou z kolébek lidské civilizace a je tedy doslova přebujelý archeologickými skvosty. První zemědělská sídliště zde začala vznikat již v době sběračů a lovců. Údolí Nilu se svým úrodným bahnem poskytlo kvalitní půdu pro zemědělské plodiny, materiál pro stavbu obydlí i pro tvorbu originální keramiky. Zlatou érou se pak stalo období faraónů, které uchvacuje svými architektonickými a uměleckými výtvory celý svět do dnešních dnů. Egypt lemují vodní plochy Středozemního a Rudého moře a přetíná jej monumentální veletok Nilu. Tento severovýchodní cíp Afriky o rozloze jednoho milionu čtverečních kilometrů je tvořen převážně pouští, která je místy oživena oázami. Turistické destinace se vyznačují komfortními službami, malebnými plážemi a průzračným mořem.

Skvosty Egypta

Egypt je osídlen převážně v okolí životadárného Nilu a na pobřeží moří, kde vznikla turistická letoviska s moderními stavbami hotelových komplexů. Nejznámějším z nich je Hurghada, která se nachází na pobřeží Rudého moře. V Egyptě žije celkem 70 miliónů obyvatel, z nichž 17 miliónů tvoří obyvatelstvo hlavního města Káhiry. Pyramidy, faraóni a Nil; to jsou zásadní pojmy, které se při vyslovení slova Egypt každému vybaví na prvém místě. Jsou to také nejpřitažlivější turistická lákadla, která spolu s blankytnými vodami moří přivádějí každoročně zástupy nadšených turistů. Luxor, Údolí králů a královen patří mezi milovníky starověkých staveb k evergreenům. Nil je se svými 6671 kilometry druhou nejdelší řekou na světě. Pro své záplavové vlastnosti se stal Nil nejdůležitějším předpokladem pro rozvoj úchvatné kultury. Egypt byl dříve cílem vědců a archeologů. Dnes je však dostupný v podstatě komukoli, což má pro egyptskou ekonomiku velice blahodárný efekt a kvalita služeb se tak může nadále zvyšovat. Některé turisty však nelákají jen přepychové pokoje hotelů. Ti, kteří nezapřou romantickou duši, se vydávají na cestu přes Bílou poušť nebo tráví noc v některé z oáz, kde je možno vychutnat plynutí času plnými doušky tak, jako tomu bylo v dobách dávnověku. Nabízíme vám několik poznávacích zájezdů po Egyptě, spolu s nezbytným pobytem u moře. Přičichněte spolu s námi k vůni starověku.

Typy nakupování v Egyptě

Při nakupování v bazarech a obchůdcích mějte na paměti, že je v orientálních zemích zvykem smlouvat. Jako suvenýr si můžete zakoupit některou z originálních ručních prací či předmět z alabastru. Dalším oblíbeným produktem jsou bronzové tácy s bronzovým vykládáním. Pestrá je také nabídka zlatých a stříbrných šperků. K nejoblíbenějším patří přívěsky s motivy arabského písma, lilií či skarabeů. V případě koupě některého z krásných koberců žádejte také certifikát o jeho původu. Pokud chcete svůj šatník obohatit o egyptský kus, volte volné košile zvané galábije. Orientální koření, vonné esence a parfémy provoní váš domov a ještě po dlouhé době vám připomenou neopakovatelnou atmosféru vaší dovolené.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000