crosssearch

Egypt Egypt - Dahab

Toužíte poznat jedinečnou atmosféru beduínského světa, kde plyne čas jen pomalými krůčky? Biblické prostředí Sinajského pohoří u východního pobřeží Akabského zálivu je místem, kde takovýto návrat do minulosti můžete zakusit na vlastní kůži. Malá vesnička na okraji pouště, která nese jméno Dahab, napovídá o drahocennosti již svým názvem. Arabské slovo „dahab“ totiž v překladu neznamená nic menšího nežli „zlato“. Vesnice Dahab je drahým kovem mezi turistickými destinacemi egyptské země. Tak jako je zlato potěšením pro zraky pozorovatelů, jsou také slastí pro uši posluchačů pojmenování zlata v semitských jazycích. Příbuznost posuďte sami: víme už tedy, že arabsky je zlato dahab; aramejsky dhav a hebrejsky zahav. Od lingvistické vsuvky se však vraťme do potenciálního cíle vaší letošní dovolené. Název vesnice nesouvisí s tím, že je toto místo zlatou žílou pro poskytovatele turistických služeb. V minulých dobách se „dahab“ těžil v okolních horách, odtud tedy tento poetický název pramení. Těžba zlata sice již před drahnou dobou skončila, ale své opodstatnění a spojitost s místním prostředím nese stále.

Jsou to zlatoskvoucí písečné pláže, které činí označení „dahab“ pro Dahab stále relevantním. Pozvolně se svažující záplavy zlatého písku, udělají z vašeho sestupu do mořských vln fascinujícím zážitkem. Napadá vás otázka: „Ale pokud je Dahab beduínskou vesnicí, mohu vůbec očekávat kvalitní ubytovací služby? A pokud tedy s kvalitním ubytováním mohu počítat, jak to jde dohromady s tím, že jde o vesnici s přívlastkem ´beduínská´?“ Nemusíte se obávat. Vaše očekávání budou splněna na obou stranách. Jak se stával Dahab oblíbenějším, došlo samozřejmě také ke zkvalitnění služeb a modernizaci. Přesto přese všechno si však svůj beduínský ráz zachovává. Místní obyvatelé by byli sami proti sobě, kdyby zničili to, co dává Dahabu, skutečnou hodnotu zlata.

A jak je to s kvalitativními vlastnostmi mořského pobřeží? Patříte-li mezi milovníky potápění, i pokud se spokojujete s pohledem pod mořskou hladinu z jejího povrchu za pomoci šnorchlu, budete nadšeni. Doslova na dosah břehu se nacházejí vzácné korálové útesy. Pro seriózní příznivce prozkoumávání větších hloubek s kyslíkovou bombou na zádech je zde vyhlášená lokalita, která nese vše vypovídající název: Blue Hole neboli Modrá díra. Dáváte-li přednost adrenalinu při surfování, přijdete si rozhodně na své. Dahab je pro surfaře pro své vynikající povětrnostní podmínky zemí zaslíbenou. Severní vítr, který je ve zdejším horkém prostředí příjemným osvěžením, vám umožní provádět na prkně pěkné kousky. Toužili jste někdy zažít ten pocit, jaké to je putovat po poušti k vysněné oáze, která je v nehostinném vyprahlém prostředí bez vody a bez života skutečně rajskou zahradou a spásou pro tělo i duši? Vydejte se na některý z velice populárních výletů k pouštní oáze a váš sen se vám splní. Ne, o váš život se na poušti rozhodně obávat nemusíte a spatřit na vlastní oči pravou a nefalšovanou oázu se vám stane nezapomenutelným zážitkem.

Výlety z Dahabu

Dahab je ceněn také jakožto základní tábor pro výlety na biblicky proslulou horu Sinaj. Ano bylo to právě na hoře Sinaj, kde Mojžíš obdržel od Boha Izraele desky s Desaterem, které je do dnešní doby základem všech právních a morálních zásad každé civilizované země. Poznejte místo, které je kolébkou všech morálních kodexů a ustanovení, poznejte horu Sinaj. Podniknout můžete také výlet ke klášteru svaté Kateřiny. Jedná se o klášter, který v současnosti spravuje řecká ortodoxní církev. Klášter byl založen patrně v 6. století, ale první zmínky o působnosti křesťanů na tomto místě spadají již do století třetího. Hlavní atrakcí je domnělý hořící keř, který roste uvnitř kláštera a je lákadlem pro mnohé poutníky. Mezi další oblíbené výletní cíle patří Červený kaňon. Samozřejmostí pobytu v Dahabu je také projížďka po poušti na čtyřkolkách.

Dahab je pro svou širokou nabídku sportovního vyžití oblíbeným cílem mladých párů a skupinek přátel. Pohodová atmosféra, plavání v krásném moři, potápění, šnorchlování, vodní lyžováni, pestrý noční život, restaurace a bary, typické arabské bazary a v neposlední řadě úchvatné panorama s výhledem na hory osvětlené zapadajícím sluncem; to vše předurčuje Dahab pro kvalitně strávenou dovolenou.

Poloha

Dahab leží přibližně 90 km severně od Sharm El Sheikhu. Doprava z letiště je zajištěna autobusy s klimatizací. Izraelské letovisko Eilat leží asi 135 km severně od Dahabu.

Potápění

Dahab nabízí úžasné podmínky ke koupání, potápění i šnorchlování. Korálové útesy naleznete pár metrů od břehu. Asi 7 km od vesnice je slavná potápěčská lokalita Blue Hole – Modrá díra. Dahab skýtá perfektní podmínky pro windsurfing.

V Dahabu naleznete také bezpočet potápěčských center - divecenter, která nabízejí úžasné zázemí a profesionální instruktory. Jsou zde k dispozici také dvě české základny s česky a slovensky hovořícím personálem. Osobní a velmi dobrou zkušenost máme s divecentrem Lighthouse.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000