crosssearch

Egypt Egypt - El Gouna

Několik ostrůvků, které jsou obklopeny tyrkysově modrými vodami laguny, to je El Gouna. „El gouna“ a „laguna“ vždyť to se přeci rýmuje, řeknete si. Ano jste na správné stopě. El Gouna je v arabském jazyce skutečně označením pro „lagunu“, takže fonetická podobnost není čistě náhodná, ale má očividně i své filologické odůvodnění.

El Gouna je v podstatě součástí turisticky proslaveného letoviska Hurghada. Z Hurghadského letiště se dostanete do El Gouny za pouhých čtyřicet minut, po absolvování 20-ti kilometrové trasy směrem na sever. Původně byla El Gouna rybářskou vesnicí, respektive menším přístavním městečkem. Dnes v ní však již do černa opálené domorodce rozhazující sítě ze svých bárek nenaleznete. Zato vykvetla do jedné z nejluxusnějších a nejnádhernějších destinací na pobřeží Rudého moře. Hotelový komplex byl otevřen roku 1994 a skýtá jedny z nejkvalitnějších ubytovacích služeb v celém Egyptě.

El Gouna je dnes již určena výhradně turistům a je v podstatě světem pro sebe sama. Naleznete zde potápěčská centra, komplexové centrum s bohatým nočním životem a úchvatnou promenádou. Pestrá paleta restauračních zařízení a barů uspokojí i ty nejnáročnější milovníky kvalitní pohostinnosti. Při výstavbě komplexu byl brán ohled na všechny eventuality, a tak zde v případě potřeby můžete vyhledat i kvalitní zdravotnické služby v moderně vybaveném nemocničním zařízení. El Gouna je oblíbeným prázdninovým cílem všech generací. Uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na ubytovací služby. Hotely jsou zařazeny do čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové kategorie. Také milovníci golfu zde nezůstanou ochuzeni o provozování svého oblíbeného sportu.

Golfové hřiště v El Gouně

Golfové hřiště s názvem Steigenberger Golf Resort navržené architektem G. Batesem vás se svými osmnácti jamkami, par 72 a 6.178 metry náležitě uspokojí. Toto mistrovské hřiště v poušti, obklopené lagunou se hodí pro pokročilé hráče i golfové začátečníky. Koupání v průzračných lagunách se vám stane opravdovým balzámem. Na pláž vás přepraví lodičky, které pravidelně vyrážejí z hotelů. Hledáte-li možnost jak strávit romantickou dovolenou v luxusním prostředí skýtajícím špičkové služby je pro vás El Gouna tou pravou destinací.

Pláže a ostrovy El Gouny

Toto letovisko je v první řadě zaměřeno na vodní sporty, jako je windsurfing, vodní lyžování, kitesurfing a potápění. Naleznete zde dvě hlavní pláže. Pláž Zeytuna se nachází na samostatném ostrově. Druhou ústřední pláží je takzvaná Mangroovy pláž. Další zásadní pláží je Buzzha. Ať se již rozhodnete pro kteroukoli z nich, můžete se spolehnout na příjemný pobyt u nádherné tyrkysové vodní hladiny. Síť kanálů umožňuje majitelům mnoha domů to, aby měli u domu svou vlastní loď, a to mnohdy ve vzdálenosti stovek metrů od pobřeží. El Gounu lze zkrátka označit za takovou egyptskou obdobu italských Benátek. Nad kanály se klenou malé můstky, které jej umožňují suchou nohou překonat. El Gouna se pyšní čtyřmi nádhernými ostrovy, jejichž jména jsou Tawila, Mahmeya a Gobal. Tawila se vyznačuje plážemi nádherným čistým pískem a můžete zde také zažít projížďku na hřbetu delfínů. Ostrov Gobal je unikátní pro svou neobydlenost. Pobyt na něm vám tak může částečně zprostředkovat pocit, jaký zažíval hrdina slavného románu Robinson Crusoe. Mahmeya je naopak ostrovem s kompletním zázemím včetně restaurací, kde vám připraví kvalitní středomořskou kuchyni s mořskými plody.

„Dine around“ - stravovací program v El Gouně

V El Gouně nejste odkázáni pouze na stravovací služby hotelu, ve kterém sami bydlíte. Můžete zažít gurmánskou okružní jízdu po ostatních hotelech, které spojuje jeden společný faktor: výborná kuchyně. Do programu „Dine around“ jsou zahrnuty následující hotely: TTC Ocean View Hotel, TTC Rihana Resort, TTC Rihana Inn, Mövenpick Resort, Sheraton Miramar Resort, Steigenberger Golf Resort, Captain’s Inn, Ali Pasha a Sultan Bey. Možnost stravování „Dine around“ poskytují zpravidla bezplatně také restaurace kategorie á la carte. Bližších informací o této službě se vám dostane přímo ve vašem hotelu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000