crosssearch

Egypt Egypt - Hurghada

Hurghada patří díky svým výborným klimatickým podmínkám k nejvyhledávanějším egyptským destinacím na pobřeží Rudého moře. Těší se každoročně a také celoročně přílivu tisíců spokojených turistů, kteří se sem po pozitivních zážitcích z předchozích let stále rádi vracejí. Co může Hurghada svým návštěvníkům nabídnout? Především jsou to malebné pláže a křišťálově průzračné vody zdejšího pobřeží.

Podmořský svět můžete objevovat při potápění se vzduchovou lahví i při prostém pozorování za pomoci šnorchlu a potápěcích brýlí. Rádi byste si prohlédli hlubiny zdejšího moře, ale potápění vám nepřipadá bezpečné? Nevadí. Ani vaše obavy vás o neopakovatelný zážitek nemusí připravit. Vydejte se na některou z plaveb místní ponorky! Fascinující svět pod mořskou hladinou se vám provždy vryje do srdce, nebudete litovat. Budete moci pozorovat mořské živočichy v jejich přirozeném prostředí, spatříte různé druhy ryb, které překypují pestrými barvami a vychutnáte si nekonečné koberce korálů.

Hurghada se rozkládá podél pobřeží v celkové délce 15-ti kilometrů, přičemž se na své severní straně zužuje. Co by to bylo za arabské město bez typického tržiště s temperamentními a smlouvajícími prodejci. Místní trh naleznete přímo v centru města. Čas zde můžete strávit nad douškem výtečného čaje připravovaného podle arabských zvyklostí či nákupem originálních suvenýrů nabízených pouličními prodejci. Pro pochůzky městem se nabízejí příjemné večery, kdy již nejsou paprsky slunce tak neúprosné. Hotely nabízejí možnost zapůjčení sportovního vybavení pro všestranné volno-časové aktivity. Pakliže toužíte i po jiném sportu nežli je plavání a potápění se, můžete si zahrát squash či tenis. Zapůjčit lze také windsurf a jiné sportovní náčiní.

Oblíbenými letovisky jsou i El Gouna nebo Makadi Bay, které s Hurghadou prakticky sousedí. V jižní části dnes vzniká nový luxusní resort Sahl Hasheesh.

Město Hurghada

Hurghada dominuje rudomořskému pobřeží svou velikostí i turistickým významem. Každoročně se navíc rozrůstá o nové hotelové komplexy, které by dokázaly pojmout zvyšující se množství zahraničních turistů. Nejoblíbenější je Hurghada u Italů, Poláků, Rusů, Němců a Čechů, kteří mají možnost dostat se sem přímo, letecky. Jelikož je z tohoto města velice dobře dostupný starověkými památkami přebujelý Luxor a metropole Káhira, stává se v poslední době vůbec nejnavštěvovanějším egyptským městem. Staré město Hurghady se nazývá Dahar. Je to část velice bohatá na krámky, bazary a obchody, takže pokud zatoužíte po nějakém originálním suvenýru s rukopisem beduínského lidového umění, měli by vést vaše kroky právě sem. Tato část města je velice zajímavá také z hlediska architektonického. Hurghadský přístav je výchozí stanicí trajektů pro plavby na Sinajský poloostrov přes Sharm El Sheikh.

Hotelové komplexy a restaurace se nacházejí v moderní části města zvané Sakalla. Hurghada je schopna poskytnout svým návštěvníkům pestrou paletu služeb a pozoruhodností nevyjímaje krásných pláží, pohodlných hotelů, gurmánských pochoutek středomořské kuchyně a zábavného nočního života. Objevování podmořských krás je možné šnorchlováním, ale samozřejmě i potápěním s kyslíkovými bombami. Pakliže zatím neovládáte potápěčskou techniku, můžete absolvovat kurz potápění. Vybírat je opravdu z čeho. V Hurghadě se nacházejí skutečně stovky kvalifikovaných potápěčských škol, kde vás během krátké doby zasvětí do tajů potápěčského umění, které vám umožní vychutnat krásy zdejšího moře opravdu plnými doušky. Jakmile jednou proniknete do podmořského světa a budete mít úchvatnou faunu zdejších vod na dosah ruky, propadnete tomuto sportu navždy. Také pokud si do hloubek Rudého moře netroufáte nebo vám to kondice či zdravotní stav neumožňuje, nemusíte si zoufat. Jsou vám zde k dispozici lodě s proskleným dnem, které umožňují nahlédnout do podmořského světa, aniž byste si smočili palec u nohy. Každý ze zdejších hotelů disponuje vodními sporty provozovanými na hotelové pláži. Každého večera lze pozorovat romantické scenérie, kdy se moře, díky slunečním paprskům odraženým od okolní pouště, zbarví (příznačně pro svůj název) do ruda.

Egypt je součástí světového dění již od dob starověku. Dnes tkví jeho jedinečnost v turistických službách, které každoročně naplní potřeby zástupů spokojených turistů, kterým se zde daří nerušeně relaxovat. Nejen milovníci pláží a průzračného moře, ale i obdivovatelé historických památek si zde přijdou na své. Egypt to však nejsou jen notoricky známé pozůstatky doby faraónů. Na Egyptě se nesmazatelným způsobem podepsali i pohnuté dějiny středověku spojené s neustálými krvavými střety muslimských vládců. Svou stopu zanechala také křižácká tažení a v neposlední řadě vpád Napoleona Bonaparte či britských kolonizátorů. Turistická střediska na pobřeží Rudého moře patří mezi nejvyhledávanější. Zdejší podmínky je předurčují pro kvalitně strávenou dovolenou. Kdo by to byl před 30-ti lety řekl, že na místě tehdejší rybářské vísky Al Ghardaqa vyroste moderní hotelové centrum, které je celoročním cílem nejen evropských turistů.

Co si v Hurghadě nenechat ujít ?

Ptáte se, jak je to s dostupností známých památek? Po osmi hodinové cestě autobusem směrem na sever se dostanete do Káhiry. Tuto anabázi lze samozřejmě zkrátit volbou letadla. Luxor, Údolí králů a Karnak jsou situována jižně od Hurghady a to ve vzdálenosti 280 kilometrů. Abyste však spatřili historické pozoruhodnosti, nemusíte cestovat stovky kilometrů. Porfyrový lom (Mons Phorphyritis) či Lom Klaudiův (Mons Claudianus) patřili mezi trestanecké pracovní tábory v dobách římské říše. Ke spatření je zde rovněž římská pevnost. Plavání, potápění, jízdu na šlapadlech a windsurfing; to jsou ovšem aktivity, kterým se věnuje drtivá většina návštěvníků. Kvalitního zážitku při šnorchlování lze dosáhnout již v blízkosti pobřeží. Spatříte krásu korálových útesů na vlastní oči! Častým cílem výletních plaveb v Hurghadě se stává ostrov Giftun. Potápěčsky nejkvalitnějších zážitků dosáhnete po 2 hodinách plavby od Hurghady. V laguně Šaab al-Erg lze spatřit rejnoky i delfíny.

Nejlepší možnosti potápění najdete asi dvě hodiny plavby od Hurghady. Zájemcům se doporučuje laguna s útesem, kde je možné spatřit i delfíny a rejnoky.

Do HURGHADY je možné i výhodně zakoupít last minute i super last minute zájezdy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 114 termínů

Celkem 114 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000