crosssearch

Egypt Egypt - Safaga

Safaga je menším letoviskem na pobřeží Rudého moře, které se nachází asi 50 kilometrů na jih od Hurghady. Pro svou velikost, která nedosahuje závratných rozměrů, tak jak jsme na to zvyklí u notoricky známých destinací, je ideální volbou pro milovníky klidu a pohodlí. To ovšem neznamená, že by služby turistům poskytované nějak pokulhávaly za standardem větších měst, jako je například Sharm El Sheikh.

I zde se nachází několik vysoce komfortních hotelových komplexů s pestrou paletou služeb i pro ty nejnáročnější. Safaga je také skvělým výchozím bodem pro výlet za památkami starověkého Egypta, z nichž nejproslulejší jsou Karnak, Údolí králů a Luxor. Pakliže se vám v Safaze snad zasteskne po ruchu velkoměsta, lze se pomocí taxi či linkového autobusu dopravit do zhruba hodinu vzdálené Hurghady.

Ze Safagy do Hurghady

V Hurghadě je jsou pak možnosti volnočasového vyžití takřka nepřeberné. Můžete navštívit zdejší tržiště v historické části města zvané Dahar. Zde objevíte typický arabský obchodní ruch s neodmyslitelným smlouváním, pestrou nabídkou vynikajícího ovoce a nepřeberným množstvím dalších zajímavých produktů. Velký počet zdejších restauračních zařízení s nabídkou výtečných pokrmů by rozhodně také neměl uniknout vaší pozornosti. Pro podniknutí obohacujícího výletu se nabízí také Luxor a Karnak. Spatříte tak na vlastní oči monumentální hrobky dávných faraónů. Safaga stejně jako i ostatní destinace na západním pobřeží Rudého moře se vyznačuje velice kvalitními podmínkami pro koupání i potápění. Blankytné křišťálové vody zdejšího moře a bohatá fauna předurčují tuto oblast ke skutečně kvalitním zážitkům se šnorchlem i kyslíkovou bombou. Jestliže doposud se skutečným potápěním nemáte zkušenosti, můžete zde absolvovat potápěčský kurz a získat licenci. Na své si ale přijdete i za použití šnorchlu a brýlí v mělčinách nedaleko pobřeží. Doporučujeme si vzít pro koupání vhodnou obuv, která vaše nohy ochrání před poraněním o korály.

Výhody Safagy

Proč tedy volit dovolenou právě zde? Safaga je rájem pro potápěče i surfaře a je ideálním základním táborem pro turistické výpravy, které směřují z této oblasti přes Východní poušť do nilského údolí. Přístav Safaga je také znám jako Bur Safaga. V Safaze se nachází několik bungalovů a domů s možností ubytování, včetně Safaga hotelu s kapacitou 48-mi pokojů. V této oblasti dochází k těžbě fosfátů na vývoz. Přístav je spojen s ostatními městy pravidelnou námořní linkou. S městem Quena v Horním Egyptě ji spojuje dlážděná cesta o délce 164 kilometrů. Safaga má do budoucna díky podmínkám tamního prostředí do budoucna obrovský turistický potenciál. Čistý vzduch, pískové duny a minerální prameny představují neobyčejné přírodní bohatství. Prameny jsou vhodné pro odstraňování příznaků revmatoidní artritidy či lupénky. Safaga bývala kdysi také obchodním přístavem. Azurové vody s nekonečnými písčitými plážemi a drobnými ostrůvky ji předurčují k pohodovému pobytu. Je také rájem surfařů. V roce 1993 se zde uskutečnil světový šampionát ve windsurfingu. Zdejší vody bohaté na sůl mají na pokožku jednoznačně pozitivní efekt.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 26 termínů

Celkem 26 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000