crosssearch

Egypt Egypt - Taba

Taba je egyptským letoviskem, které se nachází těsně u hranice s Izraelem na pobřeží Akabského zálivu. Svou polohou umožňuje jedinečný výhled na území třech sousedících zemí Jordánska, Izraele a Saudské Arábie. Doménou Taby jsou rozlehlé písčité pláže, bohatý podmořský svět ale i zdejší jeskyně. Taba se podél rudomořského pobřeží pomalu ale jistě rozrůstá. Taba se dostala dokonce i do hledáčku hotelových řetězců jako je Sofitel či Marriot.

Pro jaký typ turistů je Taba vhodná na prvním místě? Pokud hledáte místo pro vaši dovolenou, které by se vyznačovalo poklidem a pohodou, je určena tato destinace právě pro vás. Vyhnete se davům turistů a přitom nebudete ochuzeni o poskytnutí kvalitních služeb. Úžasné panoramatické přírodní scenérie s blankytným mořem, zátokami a skálami se vám vryje do srdce. Pobřežní oblast mezi Nuweibou a Tabou vzniká v současnosti ambiciózní turistický počin, jehož cílem je vytvoření tzv. Egyptské riviéry. Nejluxusnějším centrem této oblasti bude část Taba Heights s exkluzivními hotely a hřištěm pro milovníky golfu.

Co si v Tabě nenechat ujít

Hledáte-li vynikající strategický bod pro výpravy do zemí sousedících s Egyptem, nemůžete zvolit lépe. Známý izraelský přístav Eilat je možno navštívit rovnou z divočiny Sinajského poloostrova. Mezi nejoblíbenější atrakce Eilatu patří bezesporu plavání s delfíny. Pokud se vydáte do Jordánska, nesmí vám rozhodně uniknout žádaná turistická atrakce a unikátní archeologický skvost, kterým je skalní město Petra (arabsky Al-Butra), jež je součástí mezinárodního kulturního dědictví UNESCO. Petra vznikla původně jako pohřebiště v místě setkání třech údolí. Dalším oblíbeným cílem je biblická hora Sínaj a starodávný klášter svaté Kateřiny. Korálové útesy panenského charakteru jsou skvělým lákadlem pro vyznavače potápění. S bohatou faunou a pestrobarevnými koráli se plně vyrovná známým střediskům jako je Sharm El Sheikh či Hurghada. K nejpůsobivějším potápěčským zážitkům zde patří pozorování endemitních rozedranců a fascinujících mořských koníků. Díky bezproudovosti zdejších mořských vod je Taba vhodný i potápěče začátečníky. Ti, kteří díky svým potápěčským schopnostem mohou zavítat i do vod vzdálenějších od pobřeží, se nabízí možnost spatřit i rozmanitější faunu včetně tuňáků, makrel, barakud a rejnoků. Unikátní atrakcí je také takzvaný Faraónův ostrov vzdálený sedm kilometrů od Taby. Na ostrově se nachází středověký hrad a neopakovatelný zážitek si můžete vychutnat i při ponorech do zdejších vod. Tento ostrov byl v dobách starověku fénickým přístavem. Ve středověku byl dobyt jednou z křižáckých výprav. Později se naopak stal kořistí arabských nájezdníků pod vedením sultána Salaha El Dina. Tento ostrov je vzhledem ke svému ověnčení korálovým útesem pro milovníky potápění i šnorchlování opravdu zemí zaslíbenou. Také pokud se tomuto sportu zatím nevěnujete, ale chtěli byste do něj proniknout, máte možnost zúčastnit se některého ze zdejších kurzů pod vedením zkušeného profesionála. Dalším exkluzivním místem pro potápěče je Fjord. Jedná se o malebnou zátoku ve vzdálenosti 15-ti kilometrů od Taby. Mezi korály zde dokonce vyvěrá pramen se sladkou vodou. Tento fakt lze pozorovat i pouhým okem díky opalizujícímu. Ponory si můžete užít také v oblastech Maxwell’s, Marsa El Muqabila, Ras Amira a Saracen. Vybírat můžete s pestré nabídky komfortních hotelů jako je Sonesta Beach Club, Marriott Resort či Sofitel Taba Heights.

Taba Heights

Luxusní středisko Taba Heights se nachází na jednom z nejpůvabnějších míst Sinajského poloostrova. Skýtá možnosti celoročního pobytu. Tabské letiště je vzdáleno 50 kilometrů. Toto místo je průsečíkem zdejší pouště skořicových hor a blankytných vod Rudého moře. Taba Heights skýtá rozličné možnosti sportovního vyžití. Najdete zde golfové hřiště z 18-ti jamkami, nákupní střediska i sportovní centra. Do jordánské Akaby můžete zamířit romantickou plavbou na jachtě ze zdejšího přístavu. Prvotřídní služby, možnost pohodové relaxace a jednotná estetická stránka centra z něj činí vysoce kvalitní destinaci. Při vstupu do vody je dobré kvůli korálům používat obuv.

Cesta na letiště trvá přibližně 60 – 70 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000