crosssearch

Eurovíkendy Eurovíkendy - Neapol

Neapol, hlavní město kraje Campania a třetí největší město země, je nejvýznamnějším průmyslovým, obchodním a kulturním centrem jihu Itálie. Jeho krásy snad nejlépe vystihuje známé rčení ,,vidět Neapol a zemřít". Město má jeden z nejdůležitějších obchodních přístavů země, je sídlem arcibiskupa a univerzity.

Město leží v neapolském zálivu v přímém sousedství ostrovů Procida, Ischia a Capri v blízkosti Vesuvu. Za návštěvu určitě stojí královský palác (Palazzo Reale), chrám S. Francesca di Paola, klášter Santa Chiara nebo novogotický dóm Duomo di S. Gennaro a mnoho dalších pamětihodností.

Město vzniklo v 7. stol. Před n. l. jako řecká kolonie Neapolis, které se v roce 326 před n. l. zmocnili na několik století Římané. Od 5. století až do sjednocení Itálie v roce 1860 město postupně ovládali Ostrogóti, Normani, Hohenštaufové, Anjouovci, Habsburkové a Bourboni.

Capri, malý svou rozlohou, avšak s prudkými a strmými útesy, které dominují tomuto nádhernému ostrovu v neapolském zálivu. Nejvyšším bodem ostrova je hora Solaro, nacházející se ve výšce 589 m.n.m., odkud je východním směrem nádherný výhled na italskou pevninu, nebo na druhou stranu na širé moře.

Pompeje, roku 79 n.l. se probudil vulkán Vesuv k činnosti a celé město zakonzervoval v popelu a kamení. Rázem zde ustal život. Až roku 1748 bylo započato s vykopávkami a bylo znovu odhaleno toto tajemné místo. Unikátní na Pompejích je hlavně to, že zcela autenticky odrážejí styl života tehdejších lidí. Pompeje tvoří celý, neuvěřitelně rozsáhlý, komplex. Je to zkrátka mrtvé antické město v původní velikosti, které jako by i dnes žilo. Procházíte se zde po původních chodnících a dlažbách. Nahlížíte do původních domů. Místy jsou dokonce téměř zachovány nápisy na domech.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000