crosssearch

Eurovíkendy Eurovíkendy - Petrohrad

Petrohrad, který můžete znát i pod názvem Leningrad představuje druhé největší město Ruské federace. Rozprostírá se v severozápadní části Ruska nedaleko Finského zálivu. Město obývá více jak čtyři miliony obyvatel.

Založení města se datuje v roce 1703 a zakladatelem se stal Petr Veliký. V letech 1712 až 1917 se jednalo o hlavní město Ruského impéria. Dodnes je Petrohrad centrem celého Ruska s památkami, jež jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Současně je jedním z nejvýznamnějších ruských přístavů. Petrohrad je rozčleněn na více jak čtyřicet ostrovů a ostrůvků, které jsou spolu spojeny více jak tři sta mosty.

Z historie Petrohradu

V roce 1703 bylo v bažinách v deltě řeky Něvy ústící do Finského zálivu několik kilometrů od Ladožského jezera započato se stavbou nového města. Pomyslný základní kámen k němu položil ruský car Petr I. Veliký. Město po něm dostalo jméno Petrohrad – Sankt Petěrburg. Od roku 1712 do roku 1919 bylo hlavním městem Ruska, v letech 1924 až 1991 se jmenovalo Leningrad podle vůdce říjnové revoluce v roce 1917 V.I. Lenina. Pak se opět vrátilo ke svému původnímu jménu.

Bílé noci v Petrohradu

Jednou z největších atrakcí pro turisty je zvláštní přírodní úkaz - tzv. bílé noci. Petrohrad leží na stejné zeměpisné šířce jako například Helsinky nebo Stockholm, tedy kousek od severního pólu. V období května, června a července tam slunce zapadne až po půlnoci pouze na několik málo hodin (3-5) a noc se mění v soumrak.

Zvedání mostů

V této roční době proto stojí zato nejít v noci spát, ale podívat se na zvedání mostů. Třináct mostů (podle některých pramenů dokonce 22) přes řeku Něvu každou noc otevírá podle přesného harmonogramu obě mostní ramena. V době od dubna do listopadu není řeka Něva zamrzlá a tak mohou pod nízkými mostními oblouky proplouvat lodě z Finského zálivu do Ladožského jezera a pak dále do Moskvy. Po jedné hodině po půlnoci se postupně na těchto mostech zastavuje provoz, ramena mostů se na několik minut zvednou do výšky a pod nimi proplouvají nákladní lodě.
Je to nezapomenutelný zážitek.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000