crosssearch

Eurovíkendy Eurovíkendy - Petrohrad

Petrohrad, který můžete znát i pod názvem Leningrad představuje druhé největší město Ruské federace. Rozprostírá se v severozápadní části Ruska nedaleko Finského zálivu. Město obývá více jak čtyři miliony obyvatel.

Založení města se datuje v roce 1703 a zakladatelem se stal Petr Veliký. V letech 1712 až 1917 se jednalo o hlavní město Ruského impéria. Dodnes je Petrohrad centrem celého Ruska s památkami, jež jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Současně je jedním z nejvýznamnějších ruských přístavů. Petrohrad je rozčleněn na více jak čtyřicet ostrovů a ostrůvků, které jsou spolu spojeny více jak tři sta mosty.

Z historie Petrohradu

V roce 1703 bylo v bažinách v deltě řeky Něvy ústící do Finského zálivu několik kilometrů od Ladožského jezera započato se stavbou nového města. Pomyslný základní kámen k němu položil ruský car Petr I. Veliký. Město po něm dostalo jméno Petrohrad – Sankt Petěrburg. Od roku 1712 do roku 1919 bylo hlavním městem Ruska, v letech 1924 až 1991 se jmenovalo Leningrad podle vůdce říjnové revoluce v roce 1917 V.I. Lenina. Pak se opět vrátilo ke svému původnímu jménu.

Bílé noci v Petrohradu

Jednou z největších atrakcí pro turisty je zvláštní přírodní úkaz - tzv. bílé noci. Petrohrad leží na stejné zeměpisné šířce jako například Helsinky nebo Stockholm, tedy kousek od severního pólu. V období května, června a července tam slunce zapadne až po půlnoci pouze na několik málo hodin (3-5) a noc se mění v soumrak.

Zvedání mostů

V této roční době proto stojí zato nejít v noci spát, ale podívat se na zvedání mostů. Třináct mostů (podle některých pramenů dokonce 22) přes řeku Něvu každou noc otevírá podle přesného harmonogramu obě mostní ramena. V době od dubna do listopadu není řeka Něva zamrzlá a tak mohou pod nízkými mostními oblouky proplouvat lodě z Finského zálivu do Ladožského jezera a pak dále do Moskvy. Po jedné hodině po půlnoci se postupně na těchto mostech zastavuje provoz, ramena mostů se na několik minut zvednou do výšky a pod nimi proplouvají nákladní lodě.
Je to nezapomenutelný zážitek.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000