crosssearch

Fidži Fidži

Republiku Fidži, ležící v jihozápadní části Tichého oceánu, tvoří více než tři sta ostrovů korálového nebo vulkanického původu. Pouze jedna třetina z nich je osídlená. Devět desetin celkové rozlohy země tvoří dva největší ostrovy Viti Levu a Vanua Levu. Z malých ostrůvků jmenujme Tokoriki, Yasawua, Royal Davui. Fidži můžeme charakterizovat několika slovy. Bílé písčité pláže patřící k nejkrásnějším na světě, rozlehlé palmové háje a korálové útesy. Na turisty čekají luxusní hotely, milí a usměvaví obyvatelé. Místní architektura, jazyk, gastronomie a konečně i charakter obyvatel jsou ovlivněny třemi hlavními vlivy: polynéským, indickým a evropským.

Ostrov Viti Levu (Velké Fidži) je největší a nejstarší ze všech ostrovů, žijí zde více než tři čtvrtiny obyvatel země. Politickým a administrativním centrem je město Suva. Hlavní třída Victoria Parade s hotelem Gran Pacifik a původním Domem panovníka, kde dnes sídlí prezident Fidži, překrásná botanická zahrada Clock Toner a Thurston, Muzeum Fidži se zajímavou expozicí o životě původních obyvatel, je centrem celého ostrovního státu.

Nejnavštěvovanější město na Fidži je ale Nadi. Hlavní pamětihodností, kterou zde najdete, je chrám Sri Siva Subramanyia Sami, náboženské centrum hindského kultu zasvěcené bohovi Murugan. Jistě je zajímavé, že veškerý materiál na stavbu svatyně byl přivezen přes oceán až z Indie.

Fidži je malé souostroví, ležící asi 2000 km severně od Nového Zelandu, 2 největší ostrovy Viti Levu a Vanua Levu zaujímají 90 % země, zbývajících 10 % tvoří 330 ostrůvků. Větší ostrovy jsou vulkanického původy, několik menších ostrůvků je korálového původu. Na Fidži žije 800 tisíc obyvatel převážně Fidžijců a Indů. Na Fidži naleznete nádherný podmořský život, čisté moře a kvalitní golfová hřiště.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000