crosssearch

Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie je francouzským zámořským územím, které leží ve střední a jižní části Tichého oceánu přesně na poloviční cestě mezi Austrálií a Jižní Amerikou na ploše větší než čtyři miliony kilometrů čtverečních. Plocha pevniny má však rozlohu pouhých 4167 km. Souostroví Francouzské Polynésie tvoří více než 120 ostrovů a atolů. Francouzská Polynésie se nachází východně od Cookových ostrovů, skládá se ze 120 ostrovů rozdělených do 5 souostroví. Nejvyšší hora Mont Orohena dosahuje výšky přes 2 200 metru.

Při vyslovení jmen jako Tahiti, Bora Bora či Moorea se každému vybaví ráj, kde tančí exotické tanečnice, hraje hudba, jí se lahodné jídlo, odpočívá se ve stínu kokosových palem a koupe v nádherném tyrkysově zbarveném moři. Představu ráje dokreslují překrásné západy slunce, věčně zelené vrcholky pokryté bujnou vegetací, příroda zde oplývá všemi barvami od modré po zelenou. A nejsme daleko od pravdy, takto to skutečně ve Francouzské Polynésii je, musíte si však umět najít to správné místo. Krásným zážitkem je ubytování v bungalovech nad vodou, které najdete jen na několika málo místech naší planety.

Pokud neplánujete do tohoto koutu země vyrazit několikrát, doporučujeme během jednoho pobytu zkombinovat různé ostrovy – poznáte tak nejlépe rozdíly mezi jednotlivými oblastmi. Díky poloze na jižní polokouli zde panuje léto v období našich zimních měsíců, nicméně ani v období místní zimy zde není žádné období monzunových dešťů. Polynéská kuchyně potěší každého, oplývá množstvím ryb a darů moře, spoustou roztodivného exotického ovoce. Francouzská Polynésie, známá také jako Tahiti, a její ostrovy, jsou francouzským zámořským územím, které leží ve střední a jižní části Tichého oceánu, přesně na poloviční cestě mezi Austrálií a Jižní Amerikou, na ploše větší než čtyři miliony kilometrů čtverečních. Plocha pevniny má však rozlohu pouhých cca 4 000 km2.

Největší skupinu obyvatel tvoří Polynésané 75%, druhým nejpočetnějším etnikem jsou Číňané 13% , Evropanů zde žije 8%. Úředním jazykem je francouzština, v turistických oblastech není problém domluvit se anglicky. Let do Papeete trvá ze střední Evropy cca. 24 hodin. Nejčastěji se lítá přes USA s mezipřistáním, je nutné americké vízum, zajistit s dá také let přes Nový Zéland.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000