crosssearch

Honduras Honduras

Jeden z kouzelných karibských ostrovů leží ve vnitřním Karibiku a patří do volného soustroví Bay Islands, které je součástí nepravidelné, volné linie ostrovů a ostrůvků, táhnoucích se podél karibského pobřeží Střední Ameriky od jižního pobřeží mexického Yucatanu až k Panamské šíji.

První zmínka o těchto místech se datuje již k roku 1502, kdy byly ostrovy Bay Islands (Roatan je největší z nich) navštíveny Kryštofem Kolumbem při jeho čtvrté a poslední cestě na nový kontinent. Ve středověku sloužily pro obtížný přístup k pobřeží přes mohutný systém korálové bariéry též jako úkryt pro anglické, francouzské a holandské piráty. Tropickou zelení hustě pokrytý ostrov je rájem pro potápěče a milovníky tropické přírody. Turistika tu zatím není tak masová jako na ostrovech vnějšího Karibiku a Velkých Antil (Kuba, Haiti, Jamaica, Portoriko).

Roatan je jedním ze „zapomenutých“ rájů, který však již stačili objevit především movití turisté z USA. Milionářské rodiny z východního pobřeží USA si zde vybudovaly nebo budují svá prázdninová sídla. Kvůli v podstatě nedotčené přírodě a jedinečným potápěčským lokalitám, stejně jako pro naprosto uvolněný „karibský“ životní styl je ostrov též oblíben mezi nezávislými cestovateli a potápěči. Organizovaných turistů ve velkých skupinách je zde jen málo.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000