crosssearch

Indie Indie - Goa

Původ Goa je ztracen v mlhách. Legendy z hindského bájesloví přisuzují její vznik bohu Vishnovi, který vystřelil šíp a v místě jeho dopadu přinutil ustoupit moře. Jen tak prý mohlo vzniknout toto mimořádné a bájné místo na zemi. Goa přináší dnešním návštěvníkům neopakovatelnou směsici životního stylu složenou z indických a západních vlivů, jejichž důsledkem je neopakovatelná atmosféra. Zdánlivě nesourodá kombinace přírodních podmínek přední Indie a koloniální portugalské architektury, jedinečná historie, velkolepá malebnost krajiny, kultura, místní moře a pláže, které mají duši, to vše dává Goa postavení favorita mezi cestovateli z celého světa.

Goa, dříve portugalská kolonie, dnes nejmenší spolkový stát Indie, patří k nejvíce prosperujícím spolkovým státům Indické unie. Hlavním městem je Panaji, další větší města jsou Margao, Mapusa a Vasco da Gama.

Leží na západním pobřeží indického subkontinentu a hraničí se spolkovými státy Maharaštra a Karnataka, západní pobřeží tvoří Indický oceán (Arabské moře). Celková plocha státu činí 3702 km2, pobřeží je dlouhé 101 km a je tvořeno dlouhými plážemi. Dalším magnetem jsou příznivé klimatické podmínky (především v zimě) a architektura (četné portugalské koloniální stavby z minulých století, ale také hindské chrámy). Také místní kuchyně je směsicí různých vlivů a jejím znakem je pestrost. Hlavní surovinou zůstává vše co pochází z moře, ale to je vydatně doplňováno pevninskými zdroji – masem všech druhů, bohatým sortimentem ovoce a zeleniny a hlavně roztodivnými chutěmi pocházejícími z nepřeberného množství druhů koření a jeho kombinací. Ceny těchto pochutin zůstávají pro středoevropana na velice solidní úrovni. Neovládáte jazyk Hindi nebo Konkani a nebo třeba Marathi? Nevadí, domluvíte se tady velice dobře také anglicky, německy a nebo španělsky. Chcete vaše příští dny odpočinku strávit na zajímavém a ne zcela obvyklém místě? Zkuste Goa, přiroste vám k sdrci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000