crosssearch

Indonésie Indonésie - Nusa Dua

V jižní části ostrova Bali vyrostl nejmodernější a nejdůmyslněji vystavěný komplex luxusního přímořského letoviska na celém Bali. Jmenuje se Nusa Dua a je to izolovaný ostrůvek přepychu, jehož cílem je vyjít vstříc všem vrtochům bohatých turistů. Nusa Dua je elitní rekreační oblast s pětihvězdičkovými hotely v jižní části Bali. Nusa Dua s 350ha je vzorem luxusní rekreační oblasti. Asi deset pětihvězdičkových hotelů se může pyšnit rozlehlými pozemky přímo na pláži, bazény, tenisovými kurty, bary a restauracemi. K dispozici jsou také sportovní aktivity jako tenisový kurt, squash a golfové hřiště. Kromě ústředního nákupního a zábavního střediska již v Nusa Dua nenajdeme nic. Žádné tržiště – banjar, ani jediný pouliční stánek s nudlemi. Skutečný život najdete o kousek dál na úzké písečné naplavenině, která se táhne od Nusa Dua směrem na sever.

Zdejší pláž je rovná, bílá a písčitá, poměrně široká i v době vrcholného přílivu. Specielně v Nusa Dua je udržována v čistotě. V prostoru před každým hotelem Nusa Dua se většinou cítíte jako na soukromé pláži, ale můžete bez problému chodit od jedné k druhé. Je to poměrně bezpečné místo k plavání a od září do března jsou příbojové vlny na tolik veliké, aby přitáhly spoustu surfařů. V polovině pláže Nusa Dua pevnina vykvétá do dvou malých ostrůvků, Nusa Dua = Dva ostrovy, na kterých stojí dva z původních chrámů této oblasti.

Místní doprava – letovisko je roztažené ve vzdálenosti 6 km od nejsevernějšího cípu Tanjung Benoa až k hotelu Bali Hilton v jižní části Nusa Dua. Za bránu Nusa Dua „bema“ už dál nesmí, takže z Bulau na pláže v Nusa Dua musíte už jít pěšky (2 km) nebo si mávnout na taxi. Existuje celá flotila žlutých a zelených autobusů, která zajišťuje kyvadlovou dopravu zdarma (8-23:00) mezi nákupním centrem Galleria v centru Nusa Dua a hotely v Nusa Dua a Tanjung Benoa. Rovný terén a málo frekventované ulice jsou ideální pro jízdu na kole (3USD/den).

Možnosti stravování – nejlevnější a skutečně autentické balijské jídlo si můžete dát u warungů na Jalan Srikandi, ve vesnici Bualu. Na kraji Bualu, u jižní brány Nusa Dua jsou o něco dražší turistické restaurace, které nejsou tak turisticé, jako ty v centrální části Nusa Dua a v komplexu Galleria, ale ceny jsou tu dost vysoké. Dobrá nabídka restaurací je v Tanjung Benoa, hlavně podél hlavní plážové silnice Jalan Pratama. Nejvíce luxusních zařízení najdete v Nusa Dua, hlavně v areálech velkých hotelů. Jídlo je tu drahé, ale kvalita je vysoká a výběr veliký. Občerstvit se můžete také nákupním komplexu Galleria. Ceny jsou zde nehorázně vysoké v porovnání s běžnými cenami na Bali. Obyčejný nasigoreng (rýže se zeleninou) tu stojí 10x víc než v Sanuru.

Nákupy a zábava – v každém hotelu v Nusa Dua najdete obchody přímo v areálu nebo v nákupním centru Galleria. Galleria.Je také místem, kam si můžete zajít na představení balijských tanců. Všechny představení v tomto nákupním středisku jsou zdarma a začínají v 19:30 hod. Všechny hotely mají vlastní kulturní programy.

Vodní sporty a sportovní možnosti – skoro každý hotel půjčuje sportovní náčiní, často z budky postavené přímo na pláži. Nabízí se zde parasailing (15 USD), vodní lyžován (20 USD), vodní skútry (25 USD), waveboarding (15 USD). V Nusa Dua je i 18-jamkové golfové hřiště (142 USD včetně vozíku a nosiče). Potápění, šnorchlování, rybářské výpravy.....

Lázeňský program

Dražší hotely si vybudovaly vlastní lázně, kde jsou nabízeny různé typy masáží, aromaterapie, javanský pealing - mandi lulur i kosmetické ošetření pleti a vlasů. K nejznámějším patří lázeňský komplex Mandara v hotelu Sanur Beach a lázně v Bali Hyatt. Na plážích nabízejí své služby dámy, poskytující masáže, manikúru a pedikúru. Půlhodinová masáž cca 2 USD.

Další informace

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000