crosssearch

Indonésie Indonésie - Nusa Dua

V jižní části ostrova Bali vyrostl nejmodernější a nejdůmyslněji vystavěný komplex luxusního přímořského letoviska na celém Bali. Jmenuje se Nusa Dua a je to izolovaný ostrůvek přepychu, jehož cílem je vyjít vstříc všem vrtochům bohatých turistů. Nusa Dua je elitní rekreační oblast s pětihvězdičkovými hotely v jižní části Bali. Nusa Dua s 350ha je vzorem luxusní rekreační oblasti. Asi deset pětihvězdičkových hotelů se může pyšnit rozlehlými pozemky přímo na pláži, bazény, tenisovými kurty, bary a restauracemi. K dispozici jsou také sportovní aktivity jako tenisový kurt, squash a golfové hřiště. Kromě ústředního nákupního a zábavního střediska již v Nusa Dua nenajdeme nic. Žádné tržiště – banjar, ani jediný pouliční stánek s nudlemi. Skutečný život najdete o kousek dál na úzké písečné naplavenině, která se táhne od Nusa Dua směrem na sever.

Zdejší pláž je rovná, bílá a písčitá, poměrně široká i v době vrcholného přílivu. Specielně v Nusa Dua je udržována v čistotě. V prostoru před každým hotelem Nusa Dua se většinou cítíte jako na soukromé pláži, ale můžete bez problému chodit od jedné k druhé. Je to poměrně bezpečné místo k plavání a od září do března jsou příbojové vlny na tolik veliké, aby přitáhly spoustu surfařů. V polovině pláže Nusa Dua pevnina vykvétá do dvou malých ostrůvků, Nusa Dua = Dva ostrovy, na kterých stojí dva z původních chrámů této oblasti.

Místní doprava – letovisko je roztažené ve vzdálenosti 6 km od nejsevernějšího cípu Tanjung Benoa až k hotelu Bali Hilton v jižní části Nusa Dua. Za bránu Nusa Dua „bema“ už dál nesmí, takže z Bulau na pláže v Nusa Dua musíte už jít pěšky (2 km) nebo si mávnout na taxi. Existuje celá flotila žlutých a zelených autobusů, která zajišťuje kyvadlovou dopravu zdarma (8-23:00) mezi nákupním centrem Galleria v centru Nusa Dua a hotely v Nusa Dua a Tanjung Benoa. Rovný terén a málo frekventované ulice jsou ideální pro jízdu na kole (3USD/den).

Možnosti stravování – nejlevnější a skutečně autentické balijské jídlo si můžete dát u warungů na Jalan Srikandi, ve vesnici Bualu. Na kraji Bualu, u jižní brány Nusa Dua jsou o něco dražší turistické restaurace, které nejsou tak turisticé, jako ty v centrální části Nusa Dua a v komplexu Galleria, ale ceny jsou tu dost vysoké. Dobrá nabídka restaurací je v Tanjung Benoa, hlavně podél hlavní plážové silnice Jalan Pratama. Nejvíce luxusních zařízení najdete v Nusa Dua, hlavně v areálech velkých hotelů. Jídlo je tu drahé, ale kvalita je vysoká a výběr veliký. Občerstvit se můžete také nákupním komplexu Galleria. Ceny jsou zde nehorázně vysoké v porovnání s běžnými cenami na Bali. Obyčejný nasigoreng (rýže se zeleninou) tu stojí 10x víc než v Sanuru.

Nákupy a zábava – v každém hotelu v Nusa Dua najdete obchody přímo v areálu nebo v nákupním centru Galleria. Galleria.Je také místem, kam si můžete zajít na představení balijských tanců. Všechny představení v tomto nákupním středisku jsou zdarma a začínají v 19:30 hod. Všechny hotely mají vlastní kulturní programy.

Vodní sporty a sportovní možnosti – skoro každý hotel půjčuje sportovní náčiní, často z budky postavené přímo na pláži. Nabízí se zde parasailing (15 USD), vodní lyžován (20 USD), vodní skútry (25 USD), waveboarding (15 USD). V Nusa Dua je i 18-jamkové golfové hřiště (142 USD včetně vozíku a nosiče). Potápění, šnorchlování, rybářské výpravy.....

Lázeňský program

Dražší hotely si vybudovaly vlastní lázně, kde jsou nabízeny různé typy masáží, aromaterapie, javanský pealing - mandi lulur i kosmetické ošetření pleti a vlasů. K nejznámějším patří lázeňský komplex Mandara v hotelu Sanur Beach a lázně v Bali Hyatt. Na plážích nabízejí své služby dámy, poskytující masáže, manikúru a pedikúru. Půlhodinová masáž cca 2 USD.

Další informace

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000