crosssearch

Irsko Irsko - Dublin

Dublin, hlavní město Irska s 700.000 obyvatel, ležící na řece Liffey. Město, které bylo obýváno již Kelty a Vikingy, prožívalo rozkvět až během 17. a 18. století. Za pozornost mimo jiné stojí návštěva katedrály Sv.Patrika, kde v 18. století působil jako děkan Jonathan Swift (Gulliverovy cesty), Guinnesovo muzeum (největší evropský pivovar), muzeum dublinských spisovatelů (James Joyce, Oscar Wilde, ...). Samozřejmostí je i návštěva módní a umělecké čtvrti Temple Bar s možností nočního života do pozdních hodin - čtvrť, kde začínala slavná irská skupina U2.

Dále doporučujeme navštívit anglikánskou katedrálu Christ Church Cathedral, Dublin Castle, Old Parliament, National Museum a mnoho dalších pamětihodností. Milovníkům evropského malířství doporučujeme návštěvu Národní galerie, kde se mimo jiné nacházejí sbírky Tiziana, Rembrandta, Rubense, El Greca. Městská galerie nabízí sbírku impresionistů, např. Renoira či Maneta. Hlavní ulice Dublina se jmenuje O´Connell Street a najdete zde mnoho obchodů, barů, restaurací. Odpočinout si můžete v jednom z největších evropských parků v Phoenix Parku.

Wicklow - správní středisko oblasti a významné turistické centrum. Wicklow bylo založeno Vikingy už v 9. století. Z místních památek je asi nejzajímavější Černý hrad z 12. století a kostel sv. Patrika. Další skvosty se nacházejí v blízkosti města, kde najdete například zámek a park s obrovským množstvím rostlin z celého světa. Ve městě Arklow stojí zříceniny hradu z 12. století a obloukový most, který stavitelé vystavěli už ve středověku.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000