crosssearch

Itálie Itálie - Jižní Itálie - Apulie

Apulie, je italský region, který se rozpíná v "podpatku italské boty", v jihovýchodní Itálii. Je známý jako "království sucha a kamení". Naleznete zde divokou, nedotčenou krásnou přírodu a v horách mnoho roklin a jeskyň. Turistickou atrakcí je unikátní architektura "trulli" soustředěná nejvíce okolo Alberobella.

Apulie je oblast ležící na jihovýchodě Apeninského poloostrova. Díky svým četným kulturně-historickým památkám a své mimořádné krajině patří k nejhezčím regionům Itálie. Malebné pobřeží Apulie se táhne v délce přes 800 km. V Apulii se střídají rovinaté písečné pláže s příkrým skalnatým pobřežím. Kulturní dědictví Apulie je velmi rozmanité.

Slunečné klima a dokonalé pláže s členitými skalisky vytvářejí skrytá zákoutí. Historické městečko Gallipoli svým čistým prostředím láká tisíce turistů. Pojedete-li ke "špičce italské boty", dostanete se do Grotta Zinsulusa, kde můžete navštívit blízké Modré jeskyně. Otranto je další krásné město této oblasti. Katedrála Santa Maria della Annunziata se pyšní podlahou pokrytou největší figurální mozaikou v Evropě. V této oblasti Itálie je návštěva hlavního města Lecce téměř povinností. Často se mu přezdívá barokní Florencie. Brindisi, ležící na jadranském pobřeží, je již od 3. století př. n. l. hlavním přístavem a bránou do Řecka, Turecka a Albánie. Dále po jaderském pobřeží leží město Bari s nákupní čtvrtí Esperano. Apulie byla ve své historii mnohokrát dobyta cizími vládci a návštěvníkům nabízí památky mnoha kultur.

Apulie v minulosti představovala široce otevřenou bránu na Východ, čímž si vysloužila výborné umění obchodovat. Region Apulie byl dlouho pod vlivem Řeků a díky tomu se vyznačuje impozantní architekturou. Zejména kostely a hrady nesou patrný vliv působení zvenčí než z domovské Itálie. Apulie je navíc velice úrodná a je známá produkcí velice kvalitního vína a olivového oleje.

Poloostrov Gargano, kde se Apulie nachází je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře, který si dokázal zachovat nedotčenou krajinu, nespočet malebných zátok a útesů. Na severu se nachází dvě velké laguny – Lesina a Varano a podél pobřeží se nachází oblíbená apulijská letoviska - Vieste, Peschici, Rodi Garganico, San Menaio, Mattinata, s pohádkově bílými domky, křivolakými uličkami, typickými restauracemi. Střední Apulie se pyšní zvláštními domky zvané trulli, což jsou tradiční bílé stavby s kuželovitými střechami, které se nachází v lokalitách Alberobello a Locorotondo.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000