crosssearch

Itálie Itálie - Jižní Itálie - Sicílie

Sicílie je autonomní oblast Itálie a největší ostrov ve Středozemním moři. Její břehy omývá Středozemní moře, na východě ji od Kalábrie dělí Messinská úžina. Podnebí na Sicílii je typicky středomořské. Léto je příjemně horké a zima krátká a mírná s občasným deštěm. Na Sicílii se také nachází jedna z nejvíce činných sopek na světě, Etna. Sopka se tyčí do výše 3300 metrů.

Catania

Cataniaje druhé největší sicilské město a hlavní město provincie Catania. Leží na východním pobřeží Sicílie, na úpatí sopky Etny. Je to starobylé město, založené již v 8. století před n.l. Bylo ve své historii několikrát poničeno zemětřeseními a výbuchy sopky. Pod městem proudí řeka Amenano, která je vidět jen v jižní části náměstí "Piazza Duomo".

Díky své nádherné poloze a úchvatným výhledům na Etnu se Taormina řadí mezi nejkrásnější města celé Itálie. Staré město se rozkládá na vysokém útesu nad Jónským mořem a nejvýznamnější památkou je určitě slavné řecko-římské divadlo, které je poměrně dobře zachovalé a právě z jeho horních řad a ochozů se nabízí ty nejromantičtější pohledy na zasněženou Etnu.

Taormina

Zde zanecháte kus svého srdce, protože Taormina patří totiž mezi nejkouzelnější a nejromantičtější místa na světě.Toto nádherné město malebných uliček se rozkládá v kopcích na severovýchodě sicilského ostrova, mezi Messinou a Catanií. Než jej naplno okusíte, užijete si strmého stoupání úzkými serpentýnami až do nebe. Pod sebou zanecháte nádherné pláže a výhled na Jónské moře, které je v této oblasti mimořádně teplé. Při vstoupení jednou ze dvou bran se octnete ve víru živé hudby, umění a všemožných exotických vůní.

Syrakusy (italsky Siracusa)

Syrakusy náležely k nejvýznamnějším a podle římského konzula Cicera také k nejkrásnějším řeckým městům 5. - 3. století před Kristem. Ostrov Ortigia tvoří uzavřené jádro Starého města. Achradina, Tyche a Neapolis na pevnině jsou téměř nepřetržitě osídleny již od roku 480 před Kristem, kdy se město rozrostlo. Do éry vlády Gelona, tyrana z Gely, se datují nové chrámy, divadla a doky. Město disponovalo velkou mocí až do roku 211 před Kristem, kdy v bitvě, v níž zahynul jeho nejslavnější obyvatel - matematik Archimedes, podlehlo Římanům. Perlou Ortigie je ohromující barokní katedrála Duomo Santa Maria delle Colonne, která má základy v řeckém Athénině chrámu (5. století př. Kr.). 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 39 termínů

Celkem 39 termínů

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000