crosssearch

Itálie Itálie - Jižní Itálie - Sicílie

Sicílie je autonomní oblast Itálie a největší ostrov ve Středozemním moři. Její břehy omývá Středozemní moře, na východě ji od Kalábrie dělí Messinská úžina. Podnebí na Sicílii je typicky středomořské. Léto je příjemně horké a zima krátká a mírná s občasným deštěm. Na Sicílii se také nachází jedna z nejvíce činných sopek na světě, Etna. Sopka se tyčí do výše 3300 metrů.

Catania

Cataniaje druhé největší sicilské město a hlavní město provincie Catania. Leží na východním pobřeží Sicílie, na úpatí sopky Etny. Je to starobylé město, založené již v 8. století před n.l. Bylo ve své historii několikrát poničeno zemětřeseními a výbuchy sopky. Pod městem proudí řeka Amenano, která je vidět jen v jižní části náměstí "Piazza Duomo".

Díky své nádherné poloze a úchvatným výhledům na Etnu se Taormina řadí mezi nejkrásnější města celé Itálie. Staré město se rozkládá na vysokém útesu nad Jónským mořem a nejvýznamnější památkou je určitě slavné řecko-římské divadlo, které je poměrně dobře zachovalé a právě z jeho horních řad a ochozů se nabízí ty nejromantičtější pohledy na zasněženou Etnu.

Taormina

Zde zanecháte kus svého srdce, protože Taormina patří totiž mezi nejkouzelnější a nejromantičtější místa na světě.Toto nádherné město malebných uliček se rozkládá v kopcích na severovýchodě sicilského ostrova, mezi Messinou a Catanií. Než jej naplno okusíte, užijete si strmého stoupání úzkými serpentýnami až do nebe. Pod sebou zanecháte nádherné pláže a výhled na Jónské moře, které je v této oblasti mimořádně teplé. Při vstoupení jednou ze dvou bran se octnete ve víru živé hudby, umění a všemožných exotických vůní.

Syrakusy (italsky Siracusa)

Syrakusy náležely k nejvýznamnějším a podle římského konzula Cicera také k nejkrásnějším řeckým městům 5. - 3. století před Kristem. Ostrov Ortigia tvoří uzavřené jádro Starého města. Achradina, Tyche a Neapolis na pevnině jsou téměř nepřetržitě osídleny již od roku 480 před Kristem, kdy se město rozrostlo. Do éry vlády Gelona, tyrana z Gely, se datují nové chrámy, divadla a doky. Město disponovalo velkou mocí až do roku 211 před Kristem, kdy v bitvě, v níž zahynul jeho nejslavnější obyvatel - matematik Archimedes, podlehlo Římanům. Perlou Ortigie je ohromující barokní katedrála Duomo Santa Maria delle Colonne, která má základy v řeckém Athénině chrámu (5. století př. Kr.). 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 56 termínů

Celkem 56 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000