crosssearch

Izrael Izrael - Mrtvé Moře

V oblasti Blízkého Východu, mezi Izraelem a Jordánskem, se nachází zajímavý přírodní útvar – Mrtvé moře, nejnižší místo na světě, 400 m pod hladinou moře. Je vodní nádrží s největším podílem rozpuštěných minerálů na jednotku objemu. Slanost vody udrží i dospělého člověka na hladině bez vlastního úsilí.

Bláhodárný vliv vody z Mrtvého moře je znám již od nepaměti, a proto v této oblasti vzniklo unikátní lázeňské středisko – místo, kde je možné spojit odpočinek s léčením závažných onemocnění. Je zde celoročně teplé a slunečné podnebí, v zimním období jsou průměrné denní teploty okolo 25 °C, v letním období pak okolo 35 °C.

Ein Bokek

Letovisko a zároveň lázeňské středisko se nachází v jižní části Mrtvého moře. Bývalé antické město se dnes nachází mezi horami se skalními rozsedlinami a mořem a působí jako oáza v poušti. V letovisku se nachází několik hotelů podél moře, několik léčebných klinik, restaurace a obchody. Dlouhá promenáda propojuje letovisko Ein Bokek s menším letoviskem Neve Zohar a je vhodnou procházkou pro udržení fyzické kondice.

Vzdálenost z letiště v Tel-Avivu 150 km, transfer 2,5 hodiny.

Hotely nabízejí v rámci pobytu některé léčebné a ozdravné kúry zdarma, je možné však po příjezdu absolvovat vyšetření u lékaře a zajistit tak vhodné léčení. U Mrtvého moře se léčí taková onemocnění jako je lupénka, artropatická lupénka, artritida, revmatismus, astma, syndrom chronické únavy, akné. Nejrozšířenější léčebnou metodou je balneoterapie a koupele. Pro zpestření pobytu doporučujeme výlety do okolí. Na místě není česky hovořící delegát, asistence je zajištěna v ruštině či angličtině.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000