crosssearch

Keňa Keňa

Vítejte v jedné z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí afrického kontinentu. Keňa je zemí zajímavých protikladů a civilizací nedotčené přírody. Úrodná krajina plná jezer, centrální pohoří se sopečnými masivy dosahujícími výšky až 5000 m, tropické lesy, rozlehlé stepi a savany, pohádkové pobřeží s krásnými plážemi s bílým pískem lemovanými tropickou vegetací, to vše je Keňa.

Nejkrásnější pláže naleznete jižně od města Mombasy. Diani Beach, která je lemována nádhernými korálovými útesy, je nejvyhledávanější pláží v Keni. Celé pobřeží je vyhledáváno milovníky potápění a vodních sportů. Při safari můžete poznat nejzajímavější národní parky Tsavo East, Tsavo West, Masai Mara či Amboseli. Pozorovat zde můžete divoká africká zvířata – slony, lvy, antilopy nebo zebry. Pravá Keňa, to je oblast jezera Nakuru a hory Mount Kenya, kam přišli první britští osadníci a kolonizátoři. Na území Keni žijí dosud kmeny Kikujů, Masajů a dalších původních obyvatel. K nezapomenutelným zážitkům patří i návštěva přístavního města Mombasy, kde se při návštěvě pevnosti Fort Jesus seznámíte s pohnutou historií otrokářství.

K výhodným nákupům lákají bazary a uličky plné pitoreskních obchůdků.

Keňa leží v rovníkové části východní Afriky u břehů Indického Oceánu. Většina území Keni se nachází v náhorních plošinách Východoafrické vysočiny rozdělené údolím Rift Valley. V jihozápadní části leží největší Africké jezero Viktoriino Jezero, na severozápadě slané jezero Turkana. Podnebí v Keni je tropické ovlivněno nadmořskou výškou. Nejpěknější pláže v Keni leží jižně od Mombasy.

Pro návštěvu Keni se doporučují očkování proti žloutence typu A,B, žluté zimnici, tetanu a užívání antimalarik

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 26 termínů

Celkem 26 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000