crosssearch

Kostarika Kostarika

Kostarika leží mezi Panamou a Nikaraguou. Celou Kostarikou probíhá pohoří Kordiller, u hranic s Nikaraguou se nachází 4 činné sopky u kterých vyvěrají léčivých prameny. Hlavním městem Kostariky je San José, ve kterém je mezinárodní letiště. Na většine území se nachází tropický prales. Pěkné letoviska se nachází na západní straně Kostariky u Tichého oceánu, kde je 2 x méně srážek než na východu.

O Kostarice se říká, že je to Švýcarsko Ameriky. Důvodů je hned několik, mimo jiné krása a různorodost krajiny, ochota a srdečnost místních obyvatel „ticos“. Tato středoamerická země se pyšní i nejnižší kriminalitou v Americe. Název Costa Rica znamená v překladu bohaté pobřeží. Bohaté nikoliv zlatem, ale nesrovnatelnou krásou a různorodostí přírody. Patnáct odlišných ekologických systémů, dvacet národních parků, osm chráněných přírodních rezervací a řada chráněných území nabízí návštěvníkům neobyčejnou různorodost fauny a flóry na malém území.

Kostarika je druhá nejmenší republika ve Střední Americe. Kostariku proslavil i známý mořeplavec a oceánolog Jacques Cousteau, který se potápěl v korálových útesech v blízkosti pobřeží, plaval s koloniemi delfínů a studoval mořské želvy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000