crosssearch

Kuba Kuba

Když se řekne Kuba, vybaví se nám rum z cukrové třtiny, voňavé doutníky, ale především hudba. Ať už se jedná o ryčnou muziku, která se line z okének předválečných taxíků na havanském Maleconu, nebo o produkci jednoho z Buena Vista Social Clubů, kterých jsou po celé zemi roztroušeny desítky. Proto je ideální průvodkyní po této překrásné zemi legendární protagonistka zřejmě nejznámější kubánské písně – dívka z Guantanama – Guantanamera. Představujme si ji jako dámu středního věku, nonšalantně kypré postavy, která se při prvních tónech salsy změní v osobu překypující těžko popsatelnou a pro Evropana i nepochopitelnou energií. Bude zpívat o té nejkrásnější věci na světě, o nekonečné lásce.

Právem je tento ostrov nazýván Perlou Karibiku. Má vše, co lze od prázdninového ráje očekávat: nádherné pláže, teplé moře, příznivé podnebí a milé služby. Zdejší prostředí a Kubánci dokáží společně přetvořit Vaši dovolenou v zážitek, který si rozhodně budete chtít zopakovat i v dalších letech. Varadero je synonymem pro krásnou dovolenou u moře a má pro to veškeré přírodní předpoklady. Jedinečná dvacetikilometrová pláž, ostrůvky podél pobřeží, jeskyně, hory, zálivy a divoké říčky. To vše je využito pro Vaši zábavu,odpočinek i trochu adrenalinu v krvi. Návštevník může také poznat více ze zdejšího životního stylu, navenek charakterizovaného proslulými doutníky a báječným rumem, který je tak vhodný pro všechny druhy karibských koktejlů… Lze jen doporučit nechat se ukolébat šuměním moře a palem u skleničky Hemigwayova oblíbeného mojita nebo daiquirí k příjemnému odpočinku.

Guantanamera vám bude s patřičnou hrdostí vyprávět příběh své země, který začal v době, kdy u břehů Kuby stanul mořeplavec Kryštof Kolumbus. Ten jako první do Evropy přivezl zvěst o krásách ostrova. Místní režim dnes na jednu stranu izoluje zemi od hlavních globálních vlivů světa, na druhou stranu však uchovává pro turisty svoji tradiční a neopakovatelnou atmosféru, která se postupem času ve většině zemí světa vytrácí. Guantanamera vám určitě představí svou zemi jako největší, nejrozmanitější a nejkrásnější ostrov velkých Antil, jako perlu Karibiku s bělostnými plážemi, sytou zelení tropického pralesa ve vnitrozemí. Starosvětská paní Kuba se vám pochlubí unikátními, až 300 metrů vysokými vápencovými útvary – mogotes, s jejich druhohorní flórou. Provede vás svými nekonečnými pomerančovými, ananasovými a banánovými plantážemi a vystoupá s vámi do hor legendární Sierra Maestry. Těm z vás, kteří holdují potápění a pozorování podmořského života, ukáže Guantanamera ráj na Zemi u korálových útesů v Karibském moři. Všichni potápěči vědí, že tato oblast patří k nejznámějším potápěčským lokalitám v celosvětovém měřítku. Od moře vás paní Kuba zcela jistě zavede do historických měst, jako jsou Santiago de Cuba, Trinidad nebo Baracoa, z nichž mnohé patří na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Nemůžete však vynechat ani hlavní město a největší metropoli Karibiku Havanu. Město, kde se jako zázrakem ocitnete v jedné chvíli v několika časových epochách současně, od klidně plynoucích dob staré španělské koloniální metropole přes první polovinu 20. století, kdy městu vládli bohatí mafiáni. Připomínkou jejich zlaté éry je značná část vozového parku, který dnes v Havaně uvidíte.

Dovolená na Kubě

Současnost na vás dýchne pohasínajícím experimentem s karibským typem socialismu, který se zračí v odhodlaných pohledech revolucionářů Che Guevary a Camilla Cienfuegose, shlížejících z mnoha zdí hlavního města. Guantanamera vám samozřejmě nabídne něco na osvěžení, a to buď kubánský rum, nejlépe zlatavě hnědou reservu, nebo některý z osvěžujících koktejlů míchaných zpravidla z bílého rumu, které světu daly havanské bary, ať už je to Cuba Libre (rum s colou), velmi oblíbené ovocné daiquiri nebo osvěžující mojito. Nezapomeňte se nechat poučit o místě, které miloval světoznámý spisovatel Ernest Hemingway. V jednom z místních barů ochutnal Cubu Libre, kterou ve svých knihách vychválil do nebes podobně jako francouzský koňak. Paní Kuba Vám ale na požádání také ukáže, jak se vyrábějí originální kubánské doutníky, vyhledávané znalci na celém světě. Sami se tak můžete přesvědčit, co je pravdy na tradované technologii výroby, která si žádá šikovnost kubánské mulatky...

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000