crosssearch

Mauricius Mauricius

Ostrov Mauricius leží v Indickém oceánu necelých 200 kilometrů od Reunionu, charakter ostrova i obyvatelstva je však zcela odlišný. Při vyslovení Mauricius nás samozřejmě hned napadne modrá,ať už se jedná o proslulý Modrý Mauricius či širý Indický oceán, který oplývá všemi odstíny této barvy. Ostrov je lemován nádhernými plážemi s jemným světlým pískem a pozvolným vstupem do moře, tudíž je vhodný pro dovolenou rodin s dětmi. Pobřeží je chráněno korálovými útesy,na své si tedy přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. Standard poskytovaných ubytovacích služeb patří k nejvyšším na světě, nechte se tedy hýčkat luxusními hotely, vynikající kuchyní a ochotným a přátelským personálem.

Složení obyvatel je velmi pestré,nejvyšší podíl tvoří obyvatelé indicko-mauricijského původu, žijí zde také Kreolové, Číňané,  Francouzi a Angličané. Symbolem ostrova je tanec sega se silným erotickým nábojem,který na Mauricius přivezli afričtí otroci v 18. století. Ostrov Mauricius je i rájem golfistů. Naleznete zde opravdu hodně výborných 9 a 18jamkových golfových hřišť,přičemž k nejznámějším patří Paradis Golf Club či Belle Mare Plage Golf Club.

Hlavními příjmy ostrova jsou textilní průmysl, pěstování cukrové třtiny a cestovní ruch, který zde podléhá velmi přísným měřítkům a předpisům tak, aby destinace nebyla zničena masovým přílivem turistů. Ostrov si tak získal právem pověst exkluzivní destinace, standard poskytovaných ubytovacích služeb patří k nejvyšším na světě. Nechte se tedy hýčkat luxusními hotely, vynikající kuchyní a ochotným a přátelským personálem. Složení obyvatel ostrova je velmi pestré, od jeho objevení v 16. století sem připlulo mnoho osadníků z různých koutů světa, spatřit zde můžete potomky Indů, Číňanů, Kreolů, Afričanů, Evropanů i Malajců, kteří zde žijí ve vzájemné shodě. Místní obyvatelé se mohou pochlubit celou řaou slavnostní, Mauricius se řadí mezi země s největší řadou slavností na světě. Rozmanitá je také ostrovní kuchyně, která odráží kosmopolitní ráz ostrova. Většina jídel je podávána s rýží, zeleninou, ovocem. Místní kuchyně oplývá samo zřejmě obrovským množstvím pokrmů z darů moře. Symbolem ostrova je tanec sega se silným erotickým nábojem, který na Mauricius přivezli afričtí otroci v 18. století.

Po celém ostrově se můžete bezpečně pohybovat sami díky spolehlivé síti místní dopravy, dále taxíkem či pronajatým vozem, který je možno zapůjčit kdekoli na ostrově.

Na Mauriciu rozhodně nevynechejte

Při návštěvě Mauricia byste neměli vynechat prohlídku hlavního města Port Louis, které se pyšní rušným přístavem, čínskou pagodou či katedrálou St. James v typickém anglickém stylu. Největší atrakcí je místní trh se spoustou tropického ovoce, darů moře a nepřeberným množstvím exotického koření. A zapomenout nesmíme ani na muzeum Blue Penny, které se pyšní svými skvosty – poštovními známkami Modrým a Červeným Mauriciem. Další atrakcí ostrova je botanická zahrada Pamplemousse s několik set let starými stromy, palmami a další vegetací. Stopy sopečné činnosti můžete pozorovat ve vnitrozemí ostrova, na místo v centrální náhorní plošině, kde můžete obdivovat krátery Trou-aux-Cerfs či Grand Bassin, který se nachází ve výšce 700 m n.m. K dalším zajímavostem ostrova patří vodopády Tamarin, koloniální městečko Mahébourg či L´Aventure du Sucre, bývalý cukrovar, kde se nyní nachází muzeum, které vás seznámí s příběhem cukru i s dějinami ostrova, otroctví a obchodu s rumem. Pokud vás omrzí koupání na hotelových plážích, doporučujeme výlet na některý z přilehlých ostrůvků jako Ile aux Cerfs či Ilot Gabriel.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000