crosssearch

Mexiko Mexiko

Kolik tváří má Mexiko, se těžko odvažujeme odhadovat, nicméně je jisté, že jich poznáte jen malou část, a je jedno, jestli jste v Mexiku byli jednou, dvakrát, nebo třeba desetkrát, protože Mexiko Vám nabídne pokaždé nové a nové zážitky. Můžete přemýšlet, jaká shoda náhod umožnila Hernanu Cortézovi dobýt mocnou říši Aztéků, proč zůstaly památky Mayů zničehonic opuštěny uprostřed džungle, můžete přemýšlet, proč Vám specialita, decentně definovaná jako poco picante („trošku pálivé“), právě propaluje žaludek a okolí, můžete přemýšlet, jakým procesem musí projít agáve, než se z něj stane lahodná tequilla, můžete přemýšlet... Prostě námětů na přemýšlení a podnětů k poznávání najdete v Mexiku nekonečně. Je třeba jen začít.

Hlavní město Spojených států mexických je jednou z největších metropolí Ameriky (celá aglomerace Mexico City bývá dokonce někdy označována jako největší na světě). První zážitek, který vás čeká, je pocit, že na vašem životním tachometru někdo během letu natočil o 10 let více, ale buďte si jisti, že podobný pocit je daný nadmořskou výškou přes 2200 metrů a pozná ho každý návštěvník.

Pravděpodobně se s ním potýkali i původní obyvatelé oblasti, kteří v údolí, kde dnes město leží, založili významné centrum Teotihuacán, Aztékové, kteří zde ve 14. století vystavěli legendární Tenochtitlán, ale i Španělé, kteří údolí ovládli o dvě století později a zahájili koloniální éru v historii země. Právě aztécká, koloniální i současná tvář se prolínají v samotném centru města – na náměstí Plaza Mayor (častěji nazývaném Zócalo), ale i v dalších zákoutích tohoto města, které představuje to nejlepší i to nejhorší, co Mexiko nabízí.

Cancún – Riviera Maya – Yucatán

Poloostrov Yucatán se stal turistickou oblastí číslo jedna celého Mexika. Kromě památek mayské civilizace, které přitahují pozornost laiků i odborníků z celého světa již několik století, vzniklo na krásných písečných plážích Karibského moře turistické středisko Cancún, následované jeho mladšími jižnějšími sousedy Playa del Carmen a Riviera Maya. Právě kombinace překrásných pláží, bohatého sportovního, kulturního a společenského života, bujné tropické vegetace a památek na velmi záhadnou mayskou civilizaci je předpokladem pro skvělou dovolenou.

Acapulco – Puerto Vallarta

Oblast mexického tichomořského pobřeží je vyhledávaným místem odpočinku již po několik desítek let. Acapulco se již dávno zařadilo do elitní společnosti nejvyhlášenějších přímořských letovisek a jeho bohatý denní i noční život je více než podmanivý. Celé pacifické pobřeží navíc nabízí velmi pestrou mořskou faunu a mnohé oblasti nabízejí skvělé příležitosti k pozorování velryb a dalších mořských živočichů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000