crosssearch

Myanmar Myanmar

Myanmar je největší zemí zadní Indie s nesmírným přírodním bohatstvím. Je to země hor a pobřežních nížin, země s tradicí buddhismu. Horská pásma na severu vytvářejí hradbu, která zemi izoluje od okolních států. Z jihu je země otevřena pobřežní nížinou, kterou protéká řeka Iravadi, která teče nejprve horskými soutěskami a teprve v Rangunu vytváří široké údolí. Svůj tok končí deltou s ideálními podmínkami pro pěstování rýže. Země skýtá množství buddhistických památek a chrámů, Rangun se pyšní největší sochou ležícího Buddhy na světě, který je 78 metrů dlouhý a 17 metrů vysoký. Buddhistické chrámy naleznete také ve starém barmském hlavním městě Putami.

Myanmar (Barma) sousedí na východě s Thajskem a Laosem, na severu s Čínou a na východě s Indií a Bangladéšem. Myanmar, dříve Barma je země, které si uchovává stále svůj kolorit, místní obyvatelé jsou vstřícní, příjemní, většinou nezkažení turistickým ruchem, v této zemi je problém domluvit se cizími jazyky mimo turistická letoviska. Myanmar je země, která je zatím více opomíjena třeba ve srovnání s Thajskem, nabízí však více.

Je to země, kde chlapi chodí v sukních, země, kde na jezeře v Inle při veslování na loďkách nepoužívají ruce, ale nohy, ve vládě zaměstnávají hvězdáře a ženy kouří velké doutníky, betel žvýkají kvůli silným a zdravým zubům, které už ale žádný z těchto ,,přežvýkavců“ nemá. Myanmar je prostě země, kde se hodně věcí dělá jinak, je to země, která stojí za navštívení.

Doporučení pro cesty do Myanmaru

Při vstupu do Myanmaru doporučujeme očkování proti žloutence typu A, u poznávacího zájezdu rozšířit očkování o žloutenku typu B a břišnímu tyfu, je zde zapotřebí turistické vízum.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000