crosssearch

Portugalsko Portugalsko

Portugalsko je evropskou zemí, která se nachází na jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejí. Jeho sousedícím státem je Španělsko, na západě zemi omývá Atlanický oceán. Portugalsku dále náleží několik ostrovů v přilehlých vodách, jako jsou Azory, Madeira a Divošské ostrovy.

Název země vzešel z římského označení Portus Cale. V devátém století Portugalsko zahrnovalo území mezi řekami Miňa a Doura. Z názvu Portugalsko bylo jeho zkrácením odvozeno dnešní jméno města nacházejícího se na místě původní osady Cale, tedy Porta.. V roce 1986 země vstoupila do Evropského společenství.Azory a Madeirské ostrovy jsou samosprávnými oblastmi. Sever země je hornatý, v jižní části převládají nížiny a nízko položené náhorní plošiny. Nejvyšší horou je Mondego (1991 m.n.m.), nejvyšší bod celé země pak leží na Azorských ostrovech - Mount Pico (2351m.n.m.).

Azorské i Madejrské ostrovy jsou sopečného původu, na Azorech je dokonce ještě stále jedna aktivní sopka. Mezi nejvýznamnější řeky patří Techo, Guardiana, Doura a Miňa. Teploty v Portugalsku se pohybují mezi 11°C v zimě a 22°C v létě. Země má asi 10,5 mil. obyvatel. V minulosti se řada Portugalců vystěhovala do jiných Evropských zemí s vyšší životní úrovní. Národnostně je tato země značně jednolitá - pouze 0,5% obyvatelstva patří k jinému než portugalskému etniku. 93% obyvatel je římskokatolického vyznání, asi 3% jsou evangelíci. Významné je pěstování pšenice, kukuřice, vinné révy a oliv. Portugalsko je největším světovým pěstitelem korku. V zemi se rozvíjí hlavně cestovní ruch. Portugalsko navštíví ročně cca. 20 milionů turistů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 30 termínů

Celkem 30 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000