crosssearch

Portugalsko Portugalsko - Algarve

Letovisko Algarve se nachází v nejjižnější části Portugalska a díky turistickému ruchu je nejznámější oblastí. Pětisetletá maurská přítomnost dala provincii jméno Al Gharb (Západ), což znamenala západní okraj islámské říše. Toto území jako poslední dobyl na Maurech portugalský král v roce 1249. Jeho odlišnost od ostatních území Portugalska byla patrná i v titulech „králové Portugalska a Algarve“. Tento kraj byl pro turistiku záhy objeven především Angličany a Holanďany a je dodnes jednou z jejich nejpopulárnějších turistických destinací. Mnohá místa na Algarve mají proto hlavně anglické nápisy v obchodech a s angličtinou se běžně domluvíte. Díky úžasnému pobřeží, které je chráněno pohořím před silnými větry, a mírnému klimatu, jež po celý rok ovlivňují teplé mořské proudy ze severní Afriky, patří k vyhledávaným oblastem v jižní Evropě. Celá oblast poskytuje ideální podmínky pro dovolenou. Pobřeží je považováno za jedno z nejkrásnějších v celé Evropě. Je tvořeno bizarními zálivy, nádhernými plážemi se zlatavým pískem a příkrými pískovcovými útesy, které jsou omývány čistými vodami Atlantského oceánu. Celkový dojem doplňuje vnitrozemí s malebnými vesničkami s maurskou architekturou v podobě typických balkonů, kruhovitých komínů a bílých domků, které si dochovaly dodnes svůj původní ráz. Pro sportovně založené klienty jsou zde obrovské možnosti vyžití. Skutečným rájem je Algarve především pro milovníky golfu, protože Portugalsko je skutečnou golfovou velmocí. Na území, které projedete za 1,5 hodiny, se nachází přes 20 hřišť, z nichž mnohá jsou proslulá konáním světových soutěží. Pro mladší je tu dostatečné množství aquaparků. Algarve ale znamená také odpočinek, zábavu a poznávání. Dovolená na tomto pobřeží je vhodná pro každého. Čas strávenýzde v každém zanechá hluboký zážitek.

Faro

Už samotné pobřeží tohoto města je velmi zajímavé. Z města neuvidíte rovnou moře, ale je zde ještě mnoho malých písečných ostrůvků, které je chrání. Nejatraktivnější částí města je bezesporu historické centrum, které je schované v dochovaných římských hradbách. Na hlavním náměstí, v místech, kde bývalo kdysi římské fórum, stojí dnes katedrála ze 13. století, naproti které je biskupský palác z 18. století. Budova Městského archeologického muzea pochází ze 16. století a míval v ní sídlo klášter. Kostel Panny Marie Karmské (Nossa Senhora do Carmo) si získal přízvisko „zlatý“, a to díky tomu, že je bohatě zdobený pozlacenými dřevěnými sochami a dekoracemi. Poblíž malého lodního přístavu, který hraničí s Náměstím Dona Francisca Gomese (Praça de Dom Francisco Gomes), se nachází Námořní muzeum, ve kterém můžete najít modely lodí i galeon a které mapuje námořní historii tohoto pobřeží. Pokud vás zajímá přírodní bohatství, navštivte rezervaci laguny Ria Formosa, protože se zde nachází mnoho vzácných druhů ptáků a jiných živočichů.

Praktické tipy

Gastronomie
Rybí polévky, caldeirada, ryby a plody moře; pokrmy pečené v portugalské obdobě římského hrnce „cataplana“; steaky z tuňáka; sladkosti: zákusky z fíků, mandlí a žloutku; vína – červená z oblasti Lagos a Lagoa, suchá bílá z Portimaa; medronho – ovocná pálenka ze stejnojmenného místního ovoce.

Nákupy
Nejznámější svými nákupními možnostmi jsou Portimao, Loulé a Faro. V mnoha dalších turistických střediscích se pravidelně konají trhy, jedny z nejznámějších jsou trhy ve Quarteiře. Jako suvenýr jsou typické zejména výrobky z proutí, keramika z Porches, klobouky a košíčky ze slámy, předměty z mědi a cínu, výrobky ze dřeva.

Golf

První golfové hřiště Oporto Nibilick Club bylo založeno v 19. století a odstartovalo tradici golfu v Portugalsku, který je zde nejboblíbenějším sportem. V současné době je v Portugalsku více než 50 golfových hřišť. Všechna mají výborné zázemí a doplňkový servis. Uvádíme několik golfových hřišť. Ve skutečnosti se jich na pobřeží Algarve nachází mnohem více.

MILLENIUM GOLF COURSE VILAMOURA
18jamkové hřiště, par 72 (6 143 m),
handicap: muži 28/ženy 36

THE OLD COURSE
18jamkové hřiště, par 73 (6 254 m),
handicap: muži 24/ženy 28

PINHAL GOLF COURSE
18jamkové hřiště, par 72 (6 300 m),
handicap: muži 28/ženy 36

VILA SOL
18jamkové hřiště, par 72 (6 242 m),
handicap: muži 27/ženy 35

PALMARAS
18jamkové hřiště, par 71 (5 961 m),
handicap: muži 28/ženy 36

Albufeira

Patří k jedněm z největších, nejznámějších a nejvyhledávanějších letovisek, které nabízejí možnosti zábavy a sportu. Osamocené, klidné zálivy jedinečné pro koupání, živé pláže u hotelů, možnosti vodních sportů, kavárny, taverny, diskotéky, restaurace a původní rybí hospůdky – to vše vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Současně si Albufeira zachovala původní atmosféru rybářského přístavu. Malebné je zejména staré centrum, tvořené domky s terasami svažujícími se k moři, z něhož ještě dnes dýchá historie. Transfer z letiště: cca 60 minut (45 km západně od letiště Faro).

Vilamoura

Patří mezi moderní prázdninová střediska. Zejména jachetní přístav je jedním z nejmodernějších v Evropě. Celkový charakter dotváří množství kaváren, restaurací, obchodů a diskoték i místní kasino s nejvyhledávanější diskotékou. Vilamoura má překrásnou dlouhou písečnou pláž, golfová hřiště a množství tenisových kurtů. V přístavu široká nabídka vodních sportů. Transfer z letiště: cca 30 minut (20 km západně od letiště Faro).

Quarteira

Směrem na západ od Vilamoury se nachází středisko Quarteira. Letoviska na sebe navazují. Quarteira se pyšní krásnou dlouhou písečnou pláží, na jejímž konci začínají skalnaté útesy. Naleznete zde množství obchodů, restaurací, barů a kaváren. Transfer z letiště: cca 30 minut (20 km západně od letiště Faro).

Armacao de Pera

Turistické středisko, jež láká své turisty díky překrásné písečné pláži, která je uzavřena z jedné strany divokými skalnatými útesy a pokračuje několik kilometrů až k Praia da Galé. V útesech se nacházejí jeskyně, které jsou přístupné jen z vody. Je zde široká nabídka vodních sportů a možností zábavy. Transfer z letiště: 45 minut (40 km od letiště Faro).

Praia da Rocha

V překladu znamená „Skalnatá pláž“. Písečnou pláž zde lemují divoká skaliska. Praia da Rocha je moderní turistické středisko nabízející velké množství zábavy a nočního života, ale i sportovní možnosti jako např. tenisové kurty, golf, vodní sporty na pláži. Transfer z letiště: cca 80 minut (70 km od letiště Faro).

Alvor

Původní rybářská vesnice Alvor leží 8 km západně od města Portimao. Je to malebné místo se starým přístavem protkaným křivolakými uličkami s obchůd ky, kavárnami a restauracemi. Městečko bylo původně založeno Kartáginci a dávno v minulosti bylo římským přístavem, ostatně pozůstatky římských staveb můžete v okolí spatřit dodnes. Později jej ovládli Maurové a zůstalo zde po nich významné dědictví – jméno Alvor vzniklo z maurského názvu Al-Bur. Byl zde dokonce i hrad, který ovšem podlehl zemětřesení v roce 1755. Městečku dominuje malý kopec s kostelem Igreja Matriz ze 16. století. Každý den od 9 hodin se ve městě koná rybí a ovocný trh, kromě toho jsou tu dva supermarkety. Transfer z letiště: cca 100 minut.

Falesia

Tato vesnička se jmenuje podle krásné pláže, která je dlouhá 4 kilometry a lemována vysokými červenobílými skalami s průrvami a malými kaňony. Jedná se o velice klidné místo, kde se nachází luxusní hotely a apartmá. Do centra Albufeiry vás pohodlně dopraví místní doprava nebo taxi. Transfer z letiště: cca 40 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 52 termínů

Celkem 52 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000