crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Památky a přírodní parky Provence

Poznávací zájezdy, Francie

Přírodní parky Luberon a Camarque. Slunce, jas a tradice, stopy Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles. Program zájezdu : 1.den (so): Odjezd z Prahy v poledních hodinách....

Konečná cena za osobu od: 15 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Přírodní parky Luberon a Camarque. Slunce, jas a tradice, stopy Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles.

Program zájezdu :
1.den (so): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.


2.den (ne): ORANGE, římský vítězný oblouk, AVIGNON, svědek papežské slávy středověku, Papežský palác, Skála otců, most St-Benézet.


3.den (po): PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko BONNIEUX, PEVNOST FORT-DE-BUOUX, ROUSSILLON, barevné bauxitové skály. Románský KLÁŠTER SÉNANQUE s levandulovými poli. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Ochutnávka vína na vinařském zámečku ze 17. stol.


4.den (út): Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji a římské GLANUM, město řemesel LES-BAUX-DE-PROVENCE, Daudetův mlýn, turistika, římský most PONT DU GARD a turistika v kaňonu řeky Gardon (možnost koupání). Podvečerní pevnost TARASCON.


5.den (st): Goghovo město ARLES, aréna, antická nekropole, klášter St-TrophiNE, přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STES-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a provensálský trh, variantně AIGUES-MORTES.


6.den (čt): Výlet do pohoří MONTAGNE STE-VIC-TOIRE, asi 4hodinová turistika (v případě dobrého počasí na Cézannovu horu St. Victoire), AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, Cézannův ateliér.


7.den (pá): CALANQUES - přírodní ráj pro Marseillany, koupání, MARSEILLE, starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, výlet na pověstný ostrov hraběte Monte Christa s pevností CHATEAU D'IF nebo FRIOULSKÉ OSTROVY,pobyt na pláži, tržnice, pro zájemce večeře v rybí restauraci. Večer odjezd.


8.den (so): Návrat do Prahy večer.

Cena zahrnuje :

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 5x ubytování v hotelu

Cena nezahrnuje:

* 1/1L pokoj 2500 Kč

Fakultativně:

* 5x snídaně (příplatek: 750 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000