crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Provence a francouzský kras

Poznávací zájezdy, Francie

Tento zájezd je zaměřen na jedinečnou krasovou oblast jižní Francie typickou rozsáhlými vápencovými náhorními plošinami, které jsou rozřezány vodními toky na strmé a hluboké kaňony. V těchto místech jsou rozeseta kamenná městečka, která mají díky své poloze velmi malebný ráz....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd je zaměřen na jedinečnou krasovou oblast jižní Francie typickou rozsáhlými vápencovými náhorními plošinami, které jsou rozřezány vodními toky na strmé a hluboké kaňony. V těchto místech jsou rozeseta kamenná městečka, která mají díky své poloze velmi malebný ráz. Také budete mít možnost koupání v průzračné vodě řek na místech, kde kaňony vytváří zajímavá přírodní koupaliště. Hranice kraje Provence určuje sama příroda: na západě řeka Rhôna, na jihu Středozemní moře a severní hranici tvoří kraj olivových hájů. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, camargueských slanisek, levandulových polí, sluncem zalitých pláží. Slunce, jas a tradice, stopy slavných malířů Gogha, Cézanna i Gauguina, kteří si Provence zamilovali. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo papežského Avignonu i římského Arles a monumentální kláštery mezi levandulovými poli.

Program zájezdu:

1.den (ne): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách

2.den (po): ORANGE městečko pyšnící se krásnými římskými památkami, slavný římský vítězný oblouk a divadlo. Prohlídka bývalého papežského města AVIGNON s možností návštěvy Papežského paláce a opěvovaného mostu sv. Benezeta.

3.den (út): PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON – obrovské vápencové pohoří, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko BONNIEUX s hradbami ze 13. stol., PEVNOST FORT-DE-BUOUX, ROUSSILLON, barevné bauxitové skály a okrové domy. Románský KLÁŠTER SÉNANQUE s levandulovými poli. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (zde žil a tvořil slavný Petrarca), největší vyvěračka v Evropě – až 90 000 litrů vody za sekundu tryská z podzemní řeky u paty útesu.

4.den (st): Goghovo město ARLES, které je baštou provensálských tradic a zdejší muzea patří k nejlepším v kraji. Římské památky - aréna, antická nekropole, Konstantinovy lázně. Klášter ST-TROPHINE. Přírodní park CAMARGUE u Středozemního moře s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park. Poutní město STE-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou. Středověké městečko AIGUES-MORTES s monumentálními hradbami, která nechal vybudovat Ludvík IX. ve 13. stol.

5.den (čt): Začátek putování oblastí Francouzského krasu: ST-GUILHEM-LE-DESERT – významné opatství, malebné kamenné městečko zasazené v kaňonu mezi skalisky. KAŇON ŘEKY HERAULT, kde se průzračná modrozelená voda zařezává do vápencových skal. Koupání při ústí Ďáblovy soutěsky. Zájemci mohou navštívit jeskyni CLAMOUSE s nádhernou „aragonitovou výzdobou“. Město MONTPELLIER – středověké domy v historickém jádru, katedrála.

6.den (pá): Jedinečná krasová oblast Francie. Jeskyně AVEN ARMAND – jedna z nejkrásnějších v Evropě. Městečko LA ROZIER ležící při ústí kaňonů Tarn a Jont. KAŇONEM ŘEKY TARN s vyhlídkami na ohromné Skalní stěny do kterých se zařezává řeka TARN. Velmi zajímavé městečko ST-ENIMIE.

7.den (so): KAŇON ŘEKY ARDECHE. Průjezd kaňonem, vyhlídky na okolní skály a řeku. Ohromná skalní brána PONT D’ARC, kterou protéká řeka Ardeche. Koupání na přírodních plážích u Pont d’Arcu. Odjezd do Čech.

8.den (ne): Návrat do Prahy v dopoledních hodinách

Cena zahrnuje:

* poj. léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* 5x ubytování v hotelu
* průvodce

Cena nezahrnuje: pokoj 1/1 - 2500 Kč

Fakultativně: 5x snídaně 750 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000