crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

KLASICKÝ OKRUH INDIÍ

Poznávací zájezdy, Indie

8 dní letecky - odkaz Velkých Mughalů: Dillí - Džajpúr - Amber - Fátehpúr Sikrí - Agra - Dillí Program zájezdu: 1. den ODLET Z PRAHY Sraz skupiny na letišti Praha – Ruzyně 1,5 hod. před odletem. Odlet do Dillí. 2. den PŘÍLET DO DILLÍ Přílet do Dillí v nočních...

Konečná cena za osobu od: 44 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8 dní letecky - odkaz Velkých Mughalů: Dillí - Džajpúr - Amber - Fátehpúr Sikrí - Agra - Dillí

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti Praha – Ruzyně 1,5 hod. před odletem. Odlet do Dillí.

2. den PŘÍLET DO DILLÍ

Přílet do Dillí v nočních hodinách po půlnoci. Transfer do hotelu, ubytování. Snídaně. Prohlídka Starého a Nového Dillí včetně největší indické muslimské svatyně - Páteční mešity, Červené pevnosti, která byla sídlem dvora Velkých Mughalů, Rádž Ghátu - památného místa zpopelnění Máhatmy Gándhího, areálu Qutubíja s pověstným nerezavějícím železným sloupem a cennými zříceninami mešity Kuvvete-e-Islám a moderního hinduistického chrámu Lakšmínarayan. Nocleh v Dillí.

3. den DILLÍ – DŽAJPÚR

Snídaně. Odjezd do hlavního města státu Rádžasthán, známého jako Růžové město díky růžové barvě domů historického centra, jež bylo vybudováno dle zásad staroindické Silpašástry, prvního světového architektonického kodexu. Ubytování, volno k prohlídce místních rušných bazarů, nocleh v Džajpúru.

4. den DŽAJPÚR – AMBER

Snídaně. Dopoledne vyjížďka na slonech do pevnosti Amber, prohlídka tohoto bývalého sídla maharádžů z Džajpúru se známou Zrcadlovou síní a dalšími artefakty rádžasthánské architektury. Odpoledne prohlídka města s návštěvou pozoruhodné astronomické observatoře Džantar Mantar, kterou nechal zhotovit osvícený maharádža Džai Singh II. v 18. století, Paláce větrů Hawa Mahal, sídla džajpúrských maharaní a Městského paláce s muzeem. Nocleh.

5. den DŽAJPÚR – ABHANERI – FÁTEHPÚR SIKRÍ – ÁGRA

Snídaně. Odjezd do Ágry, cestou zastávka u stupňovité rádžasthánské studny v Abhaneri. Dále zastávka v bývalém sídelním městě největšího z Mughalů - sultána Akbara ve Fátehpúr Sikrí, prohlídka Páteční mešity a sultánského paláce z červeného pískovce, kde se nachází známé pavilóny Panč Mahal a Renk Mahal. Příjezd do Ágry, ubytování.

6. den ÁGRA

Snídaně. Prohlídka skvostu světové architektury, mauzolea Tádž Mahal, které z bělostného mramoru nechal postavit sultán Šáhdžahán pro svoji milovanou ženu Mumtazmahal. Stavba, popírající perspektivu, je považována za zamýšlenou repliku Božího trůnu. Odpoledne prohlídka Červené pevnosti s nádhernými mramorovými pavilóny, představujícími jeden z vrcholů stavitelství Velkých Mughalů. Nocleh.

7. den ÁGRA – DILLÍ – ODLET DO PRAHY

Snídaně. Volno, možnost fakultativní návštěvy mauzolea Itmad ad-Dawla a mauzolea sultána Akbara. Večer transfer na nádraží, odjezd expresem Shatabdi do Dillí, transfer na letiště, odlet do Prahy.

8. den PRAHA

Přílet na letiště Praha-Ruzyně.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000