crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Nejkrásnější místa Irska pěšky

Poznávací zájezdy, Irsko

Irsko - země hradů, nekonečných zelených plání, skalnatých útesů, posvátných míst. Ale také země, kterou již začali objevovat turisté, kteří mají rádi pěší výlety. A my jsme navíc přidali i národní park Snowdonia a na závěr celodenní pobyt v Londýně.

Konečná cena za osobu od: 44 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Irsko - země hradů, nekonečných zelených plání, skalnatých útesů, posvátných míst. Ale také země, kterou již začali objevovat turisté, kteří mají rádi pěší výlety. A my jsme navíc přidali i národní park Snowdonia a na závěr celodenní pobyt v Londýně.

Program zájezdu:

1.den (út): Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přesun do Amsterodamu.

2.den (st): Prohlídka AMSTERODAMU. Nočním trajektem do Anglie. Osmihodinový noční odpočinek na lodi. Možnost přikoupení lůžka v kabině za příplatek.

3.den (čt): Přejezd přes Anglii a Wales. Cca tříhodinová procházka v národním parku SNOWDONIA u jezera LLYN IDWAL. SNOWDONIA je jeden z nejkrásnějších národních parků v Británii, má vysokohorský charakter. Krátká zastávka ve vesnici s nejdelším názvem na světě. Večerní posezení v typické waleské hospůdce.

4.den (pá): Nočním trajektem do Irska. Čtyřhodinový odpočinek na lodi.Cesta na sever. První pěší túra po překrásném pobřeží severního Irska. Vyjdeme z CARRICK-A-REDE po provazovém mostě. Podél útesů s dramatickými sceneriemi dojdeme k světoznámému GIANT´S CAUSEWAY, Obrovu chodníku. Ubytování.

5.den (so): Prohlídka distilerie BUSHMILLS s ochutnávkou této zlatavé tekutiny. Přes LONDONDERRY se zastávkou. Odjezd do Irské republiky. Přejezd přes DONEGAL se zastávkami na zajímavých místech. Ubytování.

6.den (ne): Prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, místě posledního odpočinku W.B.Yeatse. Pěší trasa po dominantní stolové hoře BEN BULBIN s dalekými výhledy, vrchol 527 m.n.m, trasa 18 km. Prohlídka jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CAROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Návrat do místa ubytování.

7.den (po): Přejezd k Westportu. Výstup na svatou horu Irska CROAGH PATRICK (stoupáme od hladiny moře, vrchol 764 m.n.m., trasa 5 km). Krásné výhledy na WESTPORT BAY. Alternativně procházka v parcích Wesport House. Přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK. Ubytování.

8.den (út): Po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYVAUGHAN VALLEY až k BALLYNALACKAN CASTLE. (17 km s malým stoupáním). Odtud na pobřeží k vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER a zpět do místa ubytování.

9.den (st): - Odjezd na východ. Pěší túra nebo procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (16 a 6 km). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants´s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem. Ubytování.

10.den (čt): Odjezd do centra DUBLINU. Prohlídka hlavního města Irské republiky. Návštěva muzea světoznámého pivovaru Guiness, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, v které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells). Procházka čtvrtí Teple Bar, individuální volno. Noční trajekt do Walesu. Cca čtyřhodinový noční odpočinek na lodi.

11.den (pá): Přejezd do LONDÝNA. Odpočinek a individuální program. Večer odjezd Eurotunelem nebo trajektem do Calais.

12.den (so): noční přejezd přes Německo do ČR, příjezd v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* doprava autobusem
* trajekt do Anglie a zpět a zpáteční trajekt do Irska
* 6x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích
* 1x nocleh ve 4 lůžkových kabinách
* vedoucí zájezdu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000