crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Ostrovy Malta a Gozo

Poznávací zájezdy, Malta

Ostrovy Malta a Gozo na Vás zapůsobí svojí starobylou atmosférou, kterou umocňují mohutně opevněná města jako Valletta, Vittoriosa, Mdina, Victoria a ohromné množství velkých katedrál a kostelů, které tvoří dominantu každého města i malého městečka.Velmi působivě je na Maltě...

Konečná cena za osobu od: 24 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ostrovy Malta a Gozo na Vás zapůsobí svojí starobylou atmosférou, kterou umocňují mohutně opevněná města jako Valletta, Vittoriosa, Mdina, Victoria a ohromné množství velkých katedrál a kostelů, které tvoří dominantu každého města i malého městečka.Velmi působivě je na Maltě podávána tradice řádu Maltézkých rytířů, příběh Malty v době velkého obléhání Turky v roce 1565 a její houževnatá obrana za Druhé světové války.
Na ostrovech Malta a Gozo se také nachází megalitické chrámy z doby kamenné, které jsou jedinečnými stavbami svého druhu. Velmi působivé je též jižní skalnaté pobřeží Malty, kde příkré útesy spadají do moře a tvoří fascinující útvary včetně tzv. Modré jeskyně.

K výletům na Maltě je využívána hustá síť místní hromadné dopravy. Jízdné se platí u řidiče (cena jedné jízdy 0,20-0,40 LM = 15-30 Kč).
Průvodce podává výklad den před výletem, nesmí přímo u památek.

Program zájezdu:
1.den (st): Přílet na Maltu, ubytování, rekreace.


2.den (čt): MARSAXLOKK - malebný přístav plný barevných člunů zachycovaný na všech prospektech z Malty. Každou neděli se zde konají velké trhy. TARXIEN - pozůstatky největšího chrámového komplexu, který se skládá ze šesti chrámů, které vznikly mezi roky 3800 a 2500 před Kristem. PAOLA - městečko s impozantní katedrálou.


3.den (pá): VALLETTA - impozantně opevněné hlavní město Malty. Ze zahrad jsou krásné výhledy na Grand Harbour a protější města. Zajímavý Velmistrovský palác, krásně zdobená katedrála Sv. Jana, pevnost St. Elmo a další pamětihodnosti. VITTORIOSA - bývalé hlavní sídlo maltézkých rytířů, opevněné městečko, výhledy na Vallettu.


4.den (so): MDINA - perla mezi maltskými městy, opevněná mohutnými středověkými hradbami, ze kterých je výhled přes půl ostrova. Mdina je klidné město do něhož je zakázán vjezd aut. Působí jako obrovský skanzen. RABAT - živé městečko, jehož pamětihodnosti se nacházejí pod zemí, neboť bylo převážně zbudováno nad katakombami hřbitova z římské doby. Nachází se zde katakomby Sv. Agáty, katakomby a kostel Sv. Pavla. ÚTESY DINGLI - zde stezky sestupují podél strmých útesů až na úzký pás pobřeží.


5.den (ne): Výlet na ostrov GOZO (menší, ale neméně zajímavý bratr Malty). Cestou pěkné pohledy na ostrůvek Comino. Město VICTORIA - útulné místo s malými náměstími, úzkými uličkami, četnými kostely a citadelou, ze které se naskýtá velkolepý výhled na celý ostrov. GGANTIA - působivý chrámový komplex z mladší doby kamenné.


6.den (po): MODRÁ JESKYNĚ - jižní pobřeží se strmými útesy, do kterých se zařezává soustava jeskyň s největší modrou jeskyní. Sluneční paprsky zde rozehrávají pestrou hru barev, kterou můžete pozorovat při projížďce na rybářském člunu. HAGAR QUIM a MNAJDRA - chrámové komplexy z mladší doby kamenné umístěné ve zvlášť pěkné krajině mezi poli a mořem.


7.den (út): MOSTA - leží na okraji maltského souměstí. Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie má čtvrtou největší kopuli na světě o průměru 52m. Neobvyklým exponátem je tu německá bomba, která prolétla kopulí a neexplodovala, protože čeští dělníci ve Škodovce do ní v rámci sabotáže nedali rozbušku. V noci odlet do Prahy.


8.den (st): Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Ubytování : v apartmánech (dvoulůžkové pokoje) s možností vaření


Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* letenku Praha - Malta - Praha
* průvodce
* 6x ubytování v apartmánech (možnost vaření)

Cena nezahrnuje:

* letištní taxy (příplatek: 2400 Kč)
* 6x polopenze (příplatek: 1600 Kč)
* V případě obj. polopenzí není možnost ve studiu vařit.
* K výletům na Maltě je využívána hustá síť místní hromadné dopravy. Jízdné si platí klienti u řidiče ( cena 1 jízdy 0,20-0,40 LM = 15-30 Kč)
* Průvodce podává výklad den před výletem, nesmí přímo u památek.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000