crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Norské fjordy

Poznávací zájezdy, Norsko

Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte dvě hlavní města, Oslo a Kodaň.

Konečná cena za osobu od: 16 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte dvě hlavní města, Oslo a Kodaň.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (so): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.

3.den (ne): Zastávka u hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJ0SA. Návštěva městečka LILLEHAMMER -turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do „srdce" Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.

4.den (po): Výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Ledovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORD.

5.den (út): Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů - TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.

6.den (st): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM - městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.

7.den (čt): Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sporŹtovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – pěší túra na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO -krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.

8.den (pá): OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.

9.den (so): Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Ubytování:

1x ubytování po trase, 5x v 4-5 lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření

Stravování:

5x snídaně, 4x večeře (česká kempingová kuchyně)

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu autobusem
- 25.7. - 3.8. a 15.8. - 24.8. doprava lůžkovým autobusem
- trajekty
- průvodce
- 6x ubytování v 4-5 lůžkových chatičkách
- 5x snídaně
- 4x večeře

Cena nezahrnuje:

- malá dvoulůžková chatička v Norsku (příplatek: 1600 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000