crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Plavba z Moskvy do Petrohradu

Poznávací zájezdy, Rusko

Odlet z Prahy do Petrohradu linkou ČSA v dopoledních hodinách, transfer k lodi, nalodění, ubytování, večeře, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA – MOSKVA

Odlet z Prahy do Petrohradu linkou ČSA v dopoledních hodinách, transfer k lodi, nalodění, ubytování, večeře, nocleh.

2. den MOSKVA

Snídaně a večeře na lodi. Prohlídka Moskvy založené v roce 1147 a jejích nejzajímavějších pamětihodností. Po širokých bulvárech dojedeme k Rudému náměstí, paláci Ljubljanka, dřívějšímu hlavnímu sídlu KGB, dále budeme pokračovat cestou k Moskevské univerzitě, kde je výhled na olympijský stadión v Lužnikách, Ruský - Bilý dům a další. Oběd v restauraci, volný program s možností fakultativních výletů. Doporučujeme individuální plavbu lodí po řece Moskva mezi Kremlem a hotelem Ukrajina. Nocleh na lodi.

3. den MOSKVA – VYPLUTÍ

Snídaně, oběd a večeře na lodi. Po snídani výlet do hlavní Moskevské pamětihodnosti – Kremlu. Prohlídka katedrály Nanebevstoupení se slavnými freskami a katedrály Archanděla Michaela, 200 tun těžký zvon Car a úřední budovy ruského prezidenta. Transfer k lodi a vyplutí směrem k městu Uglič. Nocleh na lodi.

4. den UGLIČ

Snídaně, oběd a večeře na lodi. Dopolední prohlídka malého městečka Uglič, jehož počátky sahají již do 10. století. V 16. století Ivan Hrozný použil město Uglič jako výchozí město pro boje s Tatary. Po Ivanově smrti se do Ugliče přestěhoval i jeho syn Dimitrij s matkou. O sedm let později byl Dimitrij zavražděn, pravděpodobně na příkaz Borise Godunova. Město se vzbouřilo, což vedlo k masakru. To byl začátek „zlých časů". Po těchto událostech byl pojmenován kostel svatého Dimitrije Krvavého. V 17. století město trpělo pod polsko-litevskou nadvládou a bylo obráceno v trosky. V 18. století heraldická kancelář poskytla Petru Velikému emblém města. V průběhu prohlídky města navštívíme Ugličský kreml a katedrálu Proměny Páně. Nocleh na lodi.

5. den JAROSLAVL

Snídaně, oběd a večeře na lodi. Dopolední plavba a připlutí do nejvýznamnějšího města na trase – Jaroslavl. V roce 1010 zde Jaroslav, syn Kyjevského prince Vladimíra (dříve zvaného Jaroslav Moudrý) založil pevnost na místě, kde se vlévá řeka Kotorosl do Volhy. Tuto pevnost pojmenoval po sobě. Legenda vypráví o usídlení pohanů na místě Medvězy Ugol. Tito starousedlíci se živili lovem a rybolovem. Princ Jaroslav zabil jejich posvátné zvíře – medvěda – a obrátil je tak na víru. Tato legenda je vyobrazena i na symbolu města. Prohlídka města s návštěvou kláštera Promění Páně, který byl postaven v letech 1647 - 1650 a kostela Proroka Eliáše. Nocleh na lodi.

6. den GORICI

Snídaně, oběd a večeře na lodi. Připlutí do města Gorici, sídla na břehu Volžsko-baltského kanálu. Prohlídka města včetně kláštera Cyrilo-Beloserskému mužského kláštera, ten byl založen Ivanem Hrozným. Další místní pamětihodností je katedrála Narození Páně s několika unikátními nástěnnými malbami.

7. den KIŽI

Snídaně, oběd a večeře na lodi. Prohlídka ostrova Kiži, jehož archeologické nálezy svědčí o tom, že se zde první obyvatelé usadili již na přelomu šestého a pátého století před n. l. Nejpozoruhodnějším příkladem místní architektury je dřevěný kostel s dvaadvaceti kopulemi, který se nazývá Prokov a byl vystavěn bez jediného hřebíku. Návštěva skanzenu. Nocleh na lodi.

8. den MANDROGY – GREEN STOP

Snídaně, oběd a večeře na lodi. Plavba přes Oněžské jezero až do malé vesničky Mandrogy. Po připlutí na vás čeká zastávka v přírodě a seznámení s ruským venkovem. Nocleh na lodi.

9. den PETROHRAD

Snídaně a večeře na lodi. Prohlídka nejhezčích pamětihodností Petrohradu. Projedeme Něvský prospekt, po kterém následuje první zastávka u katedrály svatého Izáka, poté na Vasilevském ostrově, odkud se naskýtá výhled přes řeku Něvu na Zimní palác a z druhé strany na Petropavlovskou pevnost. Navštívíme také katedrálu sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého a jeho následovníků, dále nás čeká legendární loď Aurora. Oběd v místní restauraci a poté dále se přesuneme na Palácové náměstí před Zimním palácem, kde prohlídka města končí. Nocleh na lodi.

10. den PETROHRAD

Snídaně a večeře na lodi. Oběd je možné obdržet s sebou v balíčku či na lodi. Návštěva Zimního paláce, ve kterém sídlí jedna ze tří největších a nejvýznamnějších galerií světa – slavná Ermitáž s 2,7 miliony exponátů. Minimální doba prohlídky je 4 hodiny. Odpoledne doporučujeme individuálně plavbu loďkou po úzkých kanálech města a procházku po celé délce Něvského prospektu. Nocleh na lodi.

11. den PETROHRAD

Snídaně a večeře na lodi. Oběd je možné obdržet s sebou v balíčku či na lodi. Volný program. Individuálně možnost výletu do 30 km vzdáleného Petrodvorce, letní rezidence Petra Velikého. V parku ve svahu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30.000 litrů vody za sekundu. V rámci výletu si prohlédnete palác Montplaisir – první dokončený a zároveň nejoblíbenější palác. V podvečer transfer zpět k lodi. Závěrečná večeře s kapitánem lodi.

12. den PETROHRAD

Snídaně na lodi, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000