crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Americký západ - zlatý okruh

Poznávací zájezdy, USA

Města v záři slunce a přírodní divy USA. Americký západ to jsou velehory, lesoparky, vulkány a ledovce. Ale také pouště, pobřeží Pacifiku, strhující krajina rudých skal Utahu a Arizony či třpytivá velkoměsta San Francisco, Los Angeles a Las Vegas. Rozmanitost téhle cesty je...

Konečná cena za osobu od: 87 411 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Města v záři slunce a přírodní divy USA

Americký západ to jsou velehory, lesoparky, vulkány a ledovce. Ale také pouště, pobřeží Pacifiku, strhující krajina rudých skal Utahu a Arizony či třpytivá velkoměsta San Francisco, Los Angeles a Las Vegas. Rozmanitost téhle cesty je doslova ohromující.

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu přejezd do San Diega, ubytování. Nocleh v San Diegu.

2. den SAN DIEGO

Prohlídka nejzajímavějších míst San Diega včetně čtvrtí El Pueblo, Gas Lamp a přístavu. Odpoledne možnost návštěvy vodního parku Sea World (fakultativně). Přejezd do blízkosti NP Joshua Tree. Ubytování, volný program. Nocleh na trase.

3. den JOSHUA TREE

Výprava do Národního parku Joshua Tree – rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a stejnojmenných stromů. Průjezd Mohavskou pouští do Williamsu. Část cesty absolvujeme po slavné Route 66. Nocleh ve Williamsu.

4. den GRAND CANYON

Ráno odjezd k největší atrakci Arizony – totiž k Velkému kaňonu. Fakultativně doporučujeme let nad obří hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce až jeden a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek, případně zkusíme i výlet po okraji. Odjezd do Mexican Hat, nocleh.

5. den MONUMENT VALLEY

Snad každého napadne, že tohle už viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě s rudými monolity proslavila údolí po celém světě. Na místě možnost prozkoumat údolí v terénních vozech navažských indiánů (fakultativně). Čeká nás ještě zdolání kolmé stěny v Údolí bohů, překročení řeky Colorado a jezera Lake Powell a návštěva Národního parku Capitol Reef. Nocleh v Torrey.

6. den MAGICKÝ BRYCE CANYON

Dnes se vypravíme podmanivou krajinou, kde se kdysi ukrýval před rukou zákona bankovní lupič a vrah R.L. Parker alias Butch Cassidy, do Národního parku Bryce Canyon. Rezervace s rudými jehlany navažského pískovce je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Kouzlo parku vychutnáme z vyhlídek, zdatnější turisté ocení působivý výlet do nitra kaňonu. Nocleh v Kanabu.

7. den ZION – LAS VEGAS

Průzkum Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky. Podnikneme túru na hranu kaňonu a výlet autobusem. Přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu a návštěva kasin. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů některého z kasin. Nocleh v Las Vegas.

8. den ÚDOLÍ SMRTI

Odjezd do největšího národního parku USA – Údolí smrti. Navštívíme nejteplejší a nejníže položený bod západní zeměkoule a zkusíme se vžít do pocitů pio­nýrů, kteří v ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do Kalifornie. Podél pohoří Sierra Nevada se přiblížíme k Národnímu parku Yosemite. Nocleh v Bishopu.

9. den ÚCHVATNÝ YOSEMITE

Prohlídka vysokohorského jezera Mono Lake s šedivě bílými vápencovými věžemi a pak jízda do horského průsmyku Tioga Pass – brány k Národnímu parku Yosemite. Navštívíme Yosemitské údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) severní Ameriky a staneme na vyhlídce Glacier Point s omračující panoramou žulových masivů. Nocleh v Modestu.

10. a 11. den SAN FRANCISCO

Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cable-car a podnikneme plavbu po zátoce s výhledy na oba mosty
a ostrov Alcatraz – káznici, v níž byl vězněn Al Capone. Nocleh v San Francisku.

12. den MONTEREY

Zátoce Monterey říkají Kaliforňané „nejkrásnější setkání země a oceánu“. Do Monterey zasadil například spisovatel John Steinbeck knihu Na plechárně. Bývalá sardinkárna je nyní oázou galerií a restaurací. Podíváme se rovněž do půvabného Carmelu, kde v roce 1986 starostoval slavný hollywoodský herec Clint Eastwood. Nocleh.

13. den BIG SUR – LOS ANGELES

Do Los Angeles se vydáme po pacifické silnici, legendární cestě vytesané do strmých stěn útesů. Tady je to pravé místo romantických pláží, surfařů, utajených rezidencí či výletů za tuleni. Projedeme také americkou přímořskou riviérou Santa Barbara. Nocleh v Los Angeles.

14. den LOS ANGELES

Prohlídka Los Angeles. Čeká nás návštěva Chodníku slávy, Sunset Drive, Financial Center, čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či přímořského předměstí Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. K zážitkům patří i návštěva filmových studií Universal Studios (fakultativně). Nocleh v Los Angeles.

15. den LOS ANGELES A ODLET

Volný program, případně dokončení prohlídky. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000